×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Transaero straci certyfikat przewoźnika (AOC)


W środę (21.10) Rosyjska Federalna Administracja Lotnictwa, Rosaviatsia, zawiesiła linii Transaero certyfikat przewoźnika lotniczego (AOC). Tym samym od najbliższego poniedziałku (26.10) przewoźnik nie będzie mógł wykonywać rejsów.


Władze agencji potwierdziły, że decyzja jest bezpośrednio związana ze złym stanem finansów linii. Obecnie zadłużenie Transaero wynosi około 3,4 miliarda euro. W ostatnich dniach nie powiodła się próba uratowania tych linii przez linie S7 Airlines, która we wtorek chciała przejąć 51 proc. akcji Transaero.

//www.pasazer.com/img/images/normal/transaero,b737,pbozyk.jpg
Maksim Sokołow, minister transportu Rosji, powiedział, że o dalszym losie Transaero zadecydują już wierzyciele, a nie jego akcjonariusze. Sbierbank i Alfa Bank wystąpiły do sądu w Petersburgu o ogłoszenie niewypłacalności Transaero. Jednak według informacji prasowych, Sbierbank dał jednak do zrozumienia, że jest skłonny rozmawiać z potencjalnymi nowymi właścicielami.

W ostatnich tygodniach Aerofłot zrezygnował z zakupu prywatnego konkurenta za 1 rubla. Oficjalnym powodem jest to, że zarząd Transaero nie zdołał przekonać do transakcji akcjonariuszy.

Konsolidacja dwóch największych rosyjskich linii była uwarunkowana tym, że zarząd Transaero skupi we własnych rękach co najmniej 75 proc. akcji linii. Jednak nie udało się tego dokonać w wyznaczonym terminie do 28 września. Przejęcie miało być metodą na uratowanie Transaero. Zgodę na tę transakcję wydały już wcześniej władze Rosji. Jednak Aerofłot zobowiązał się, że zapewni przelot wszystkim pasażerom z biletami Transaero lub zwróci im pełen koszt biletu.

Fot. Piotr Bożykgość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie