Emirates uruchomi pierwszy wirtualny program szkoleniowy

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
22 października 2015 16:29
Linie Emirates, we współpracy z Cubic Global Defense, opracowują wirtualny program szkoleniowy dla personelu pokładowego. Po raz pierwszy w branży lotniczej komercyjny linia wykorzysta wszechstronny instruktaż oparty na grze symulacyjnej w połączeniu ze zintegrowanym podejściem do szkolenia.
Reklama

Znajdujący się obecnie w stadium rozwoju program uzupełni szkolenie w światowej klasy placówce Emirates Aviation College w Dubaju. Dzięki połączeniu wirtualnych materiałów edukacyjnych z tzw. grywalizacją, zarówno za pośrednictwem Internetu, jak i podczas zajęć, nowy program umożliwi członkom załogi Emirates zdobywanie i ćwiczenie umiejętności niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa i obsługi na pokładzie na najwyższym poziomie. Ponadto ułatwi szkolenie w bardziej autentycznych warunkach, co – jak udowodniły badania naukowe – zwiększa ilość zapamiętywanych informacji o 65 proc.

To naukowe podejście do szkolenia można wzbogacić o kilka modułów treningowych, które zwiększą wydajność operacyjną ośrodka Emirates Aviation College. Dzięki nowemu systemowi linie Emirates mogą sprostać rosnącej liczbie członków personelu pokładowego, przy jednoczesnym zachowaniu jakości i skuteczności szkolenia. Nowy program obejmie m.in. zaznajomienie się z samolotem, co umożliwi personelowi pokładowemu wirtualny przegląd maszyny od wewnątrz i z zewnątrz.

//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,aviation,college.jpg
- Cały czas uaktualniamy nasz program szkoleniowy, uwzględniając innowacyjne narzędzia edukacyjne. To nasza największa inwestycja w szkolenia załogi odkąd wprowadziliśmy symulatory lotnicze typu full motion o wysokiej wierności symulacji. Ponieważ nasze linie wciąż się rozwijają, głównym celem jest wyszkolenie rosnącej liczby członków załogi przy zachowaniu najwyższej jakości programu szkoleniowego – wyjaśniała Catherine Baird, wiceprezes Emirates ds. szkolenia personelu pokładowego.

Liczba pracowników personelu pokładowego wzrasta wraz z rozwojem floty i siatki połączeń Emirates. W związku z oczekiwaną dostawą kolejnych 16 samolotów do marca 2016 r., linie Emirates tylko w tym roku zatrudnią łącznie ponad 5 tysięcy nowych członków załogi. Również w Polsce przewoźnik regularnie przeprowadza spotkania rekrutacyjne personelu pokładowego. Najbliższe Dni Otwarte odbędą się 14 i 21 listopada, odpowiednio w Warszawie i w Poznaniu:
  • Warszawa - The Westin Warsaw, Al. Jana Pawła II 21, godz. 9:00
  • Poznań - Hotel Mercure Poznań Centrum, ul. Roosevelta 20, godz. 9:00
Szkolenie personelu pokładowego Emirates

Każdy członek personelu pokładowego przechodzi szkolenie w specjalnej, niezwykle nowoczesnej placówce Emirates Aviation College w Dubaju. Moduły szkoleniowe obejmują wprowadzenie, procedury awaryjne, pierwszą pomoc, procedury bezpieczeństwa, obsługę, wizerunek i ubiór oraz umiejętności przywódcze.

Tylko w 2014 roku przewoźnik przeznaczył na szkolenia personelu 73 mln dirhamów, a trening w ośrodku Emirates Aviation College ukończyło 4 280 nowych członków załogi. Obecnie personel pokładowy Emirates liczy ponad 20 tysięcy osób 135 narodowości mówiących łącznie w ponad 60 językach.

Fot. Emirates
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama