×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish Airlines: Dwucyfrowe tempo wzrostu


Od stycznia do końca września 2015 r. linie Turkish Airlines przewiozły 41,4 mln pasażerów - o 12,2 proc. więcej niż rok temu w tych samych miesiącach. Ruch najszybciej wzrasta na trasach krajowych.


W obrębie Turcji od początku roku przewoźnik obsłużył o 16,5 proc. więcej pasażerów niż w tym samym okresie 2014 r. Na trasach międzynarodowych wzrost wyniósł 9,1 proc.

O 6,2 proc. wzrosła liczba pasażerów w klasach premium, a z kolei liczba osób przesiadających się w Stambule wzrosła aż o 16,8 proc.

Wzrosty były jednak nieco wolniejsze niż przyrost oferowania. Od początku roku ASK Turkish Airlines wzrósł o 12,6 proc., a nowe oferowanie było rozłożone niemal równo między trasy krajowe i międzynarodowe. Ruch mierzony wskaźnikiem RPK wzrósł jednak o 11,5 proc. i przyrost był wyraźnie większy na trasach krajowych. To doprowadziło do spadku średniego wskaźnika wypełnienia na całej siatce połączeń o 0,8 pkt. proc. do 79 proc.

Turkish Cargo również zanotował duże wzrosty i przewiózł 531,933 ton cargo i poczty, to o 9,5 proc. więcej niż rok temu (485,845 ton).

Przewoźnik oferuje obecnie loty do 277 miast na świecie (wzrost o 17 tras): 229 z nich to połączenia międzynarodowe, a 48 to rejsy krajowe. Jako ciekawostkę warto dodać, że Turkish jest jedyną linią lotniczą latającą do tak dużej liczby krajów niż jakakolwiek inna linia lotnicza.

Do końca września 2015 r. flota powiększyła się z 265 do 298 samolotów. W ostatnim czasie do floty dołączyło 15 samolotów szerokokadłubowych, jeden frachtowiec oraz 17 maszyn wąskokadłubowych.gość_228db - Profil
gość_228db
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie