×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair rozważa bazę w Dusseldorfie


Irlandzki przewoźnik rozważa otwarcie nowej bazy w Dusseldorfie w niedalekiej przyszłości. Miałby zostać do niej przypisany jeden boeing B737-800.


Samolot miałby początkowo obsługiwać trasy do Londynu i Budapesztu, a następnie do Palmy de Mallorca, Mediolanu Bergamo oraz Faro. Jednak do ostatecznego porozumienia jeszcze nie doszło.

Ryanair obecnie obsługuje Dusseldorf dzięki lotom do pobliskiego, regionalnego portu w Weeze. Po wejściu na główne lotnisko konkurowałby m.in. z airberlin, Lufthansą i jej niskokosztowymi spółkami córkami - Eurowings oraz Germanwings. Te
 linie kontrolują obecnie ponad 50 proc. rynku lotniczego w Dusseldorfie.


Rok wcześniej prezes linii Ryanair - Michael O'Leary zapowiedział, że linia będzie dążyć do zwiększenia swojego udziału na niemieckim rynku z obecnych 4 proc. do 15-20 proc. w 2019 r. Linia planuje pojawić się na co najmniej dwudziestu najważniejszych niemieckich lotniskach, w tym w Monachium. 

Przewoźnik nie planuje jedynie jakichkolwiek lotów do największego niemieckiego portu lotniczego we Frankfurcie.

Ryanair obecnie posiada 317 samolotów typu boeing B737-800 i lata w 187 kierunkach na 1312 trasach, oferując łącznie 1770 lotów dziennie.

fot. Piotr Bożyk
gość_d66bb - Profil
gość_d66bb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie