×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air przewiózł 100 milionów pasażerów!


100 milionów pasażerów przewiozła od początku swojego istnienia węgierska niskokosztowa linia Wizz Air. Jej jubileuszowy pasażer został obsłużony dziś (20.10) na Lotnisku Chopina w Warszawie.W ciągu 12 lat działalności przewoźnik obsłużył na całym świecie 100 milionów pasażerów.

 Fakty i liczby jubileuszu:
 • 5,87 mln dzieci (w wieku 2-14 lat)
 • 657 121 startów i lądowań
 • 138 lat - czas spędzony w powietrzu przez samoloty
 • 842 847 278 przebytych kilometrów
 • 245 narodowości wśród pasażerów
 • 3,08 mln pasażerów na najbardziej popularnej trasie jaką jest Warszawa - Londyn Luton
//www.pasazer.com/img/images/normal/wizzair,100mln,pax,pbozyk3.jpg
- Nasz pierwszy lot odbył się w 2004 r. Było to połączenia Polska - Wielka Brytania. Dziś, czyli 11 lat później, świętujemy wynik 100 mln pasażerów podróżujących ze 113 lotnisk w 38 krajach. W tym tygodniu celebrujemy nasz sukces we wszystkich sześciu bazach w Polsce, ponieważ 40 proc. znakomitego wyniku uzyskaliśmy dzięki naszym polskim pasażerom - powiedział Jozsef Varadi, prezes Wizz Aira.

//www.pasazer.com/img/images/normal/wizzair,100mln,pax,pbozyk1.jpg
Jestem dumny, że tworzymy grupę świetnych specjalistów wśród której pracuje aż 650 Polaków. Razem konsekwentnie realizujemy misję dostarczania atrakcyjnej oferty tanich przelotów. Dzisiejszy kamień milowy, który osiągnęliśmy dzięki dyscyplinie cenowej i przekazywaniu oszczędności naszym klientom proponując niskie ceny i kompetentną obsługę - dodał Varadi.

Jubileuszowy pasażer skorzystał z usług linii Wizz Air lecąc na trasie z Londynu-Luton do Warszawy.

//www.pasazer.com/img/images/normal/wizzair,100mln,pax,pbozyk2.jpg
- To dla nas ogromny zaszczyt, że akurat w Warszawie Wizz Air świętuje swój wielki jubileusz. Odbieramy to jako dowód wielkiej wagi jaką przewoźnik ten przywiązuje do rynku polskiego i Lotniska Chopina jako jednej ze swoich najważniejszych baz. Dla nas również Wizz Air jest bardzo ważnym partnerem: jest drugą największą linią lotniczą i należy do czołówki najdynamiczniej rozwijających się przewoźników – powiedział Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina.

//www.pasazer.com/img/images/normal/wizzair,100mln,pax,pbozyk2.jpg
Obecnie w bazie Wizz Aira w Warszawie stacjonuje pięć samolotów Airbus A320, które obsługują bezpośrednie połączenia z 33 miastami w Europie. Od maja przyszłego roku przewoźnik zwiększy liczbę zbazowanych samolotów do sześciu. Dodatkowo dwa z dotychczas używanych A320 wymienione zostaną na nowe i większe samoloty typu A321. Planowane jest także uruchomienie czterech nowych tras lotniczych (Aberdeen, Bari, Bristol, Rejkiawik) i zwiększenie ofertowania na ośmiu dotychczas obsługiwanych trasach z Warszawy.

- Dołączenie dodatkowego samolotu w bazie i uruchamianie nowych kierunków z Lotniska Chopina przyjmujemy zawsze z ogromną radością. Poszerzanie oferty dogodnych połączeń z Warszawy i przybliżanie naszego miasta do świata to nasz strategiczny cel, nad którym codziennie ciężko pracujemy. Cieszymy się, że cele Wizz Aira w tym przypadku pokrywają się z naszymi, bo nasze wspólne wysiłki dają ostatecznie korzyści naszym wspólnym klientom – dodał Kaczmarzyk.

//www.pasazer.com/img/images/normal/wizzair,100mln,pax,pbozyk4.jpg
Wizz Air powstał w 2003 r. a działalność operacyjną rozpoczął rok później. W Polsce obecna jest niemal od początku swojego istnienia. Obecnie linia dysponuje flotą składającą się z 63 samolotów Airbus A320 latających z 22 baz na ponad 390 trasach łączących 113 lokalizacji w 38 krajach.

Po uroczystości w Warszawie redakcja Pasazer.com udała się specjalnym lotem  Wizz Aira do Lublina.

//www.pasazer.com/img/images/normal/wizzair,100mln,pax,pbozyk5.jpg
Fot. Piotr Bożykgość_dfa24 - Profil
gość_dfa24
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

 • Data wylotu:

 • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
 • Data wyjazdu:
 • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
 • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie