×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kontynuacja wzrostów w Brukseli we wrześniu


Zarówno główne brukselskie lotnisko w Zaventem jak i niskokosztowe w Charleroi odnotowały we wrześniu wzrosty. Były to odpowiednio: 4,1 proc. i 10 proc. W pierwszym z portów odprawiono ponad 2,32 mln pasażerów, w drugim - prawie 656 tys.


W Brussels Airport najwięcej przybyło pasażerów transferowych, bo aż 6,8 proc. w stosunku do września ub. r. (łącznie prawie 200 tys.). To głównie efekt rozwoju siatki połączeń głównego przewoźnika w tym porcie - Brussels Airlines, które znacząco zwiększyły oferowanie do Afryki.

W stołecznym belgijskim lotnisku wyraźnie zarysowuje się także typowy europejski trend w segmencie przewozów cargo. O ile bowiem wzrosła ilość odprawianych towarów (+1,6 proc., 39,5 tys. ton), to wynik ten napędzony został głównie przez przewoźników full freighter (+8,2 proc., 28,2 tys. ton). W tym samym bowiem czasie spadła ilość frachtu przewożona samolotami pasażerskimi (belly cargo) o 8,9 proc. (do poziomu 11,2 tys. ton).

Liczba operacji wykonanych w Brukseli-Zaventem wyniosła w minionym miesiącu ponad 22 tys. To o 0,7 proc. w stosunku do września ub. r. Takie wyniki ruchowe przekładają się wprost na zwiększenie się średniej liczby pasażerów na lot. Wzrósł on ze 116 osób w 2014 r., do 120 w roku bieżącym.

Z kolei w Brussels South Charleroi Airport zarejestrowano ponad 655 tys. podróżnych. Daje to wzrost na poziomie 10 proc. Uśrednione wypełnienie samolotów wyniosło w ubiegłym miesiącu 88,34 proc. Najpopularniejsze kraje to (w kolejności): Hiszpania, Włochy, Francja, Maroko i Polska. Jeśli chodzi o konkretne kierunki to we wrześniu br. najczęściej wybierane były: Mediolan-Bergamo, Budapeszt, Warszawa (Lotnisko Chopina i Modlin), Madryt i Bukareszt.   gość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie