Kontynuacja wzrostów w Brukseli we wrześniu

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
20 października 2015 14:23
Zarówno główne brukselskie lotnisko w Zaventem jak i niskokosztowe w Charleroi odnotowały we wrześniu wzrosty. Były to odpowiednio: 4,1 proc. i 10 proc. W pierwszym z portów odprawiono ponad 2,32 mln pasażerów, w drugim - prawie 656 tys.
Reklama

W Brussels Airport najwięcej przybyło pasażerów transferowych, bo aż 6,8 proc. w stosunku do września ub. r. (łącznie prawie 200 tys.). To głównie efekt rozwoju siatki połączeń głównego przewoźnika w tym porcie - Brussels Airlines, które znacząco zwiększyły oferowanie do Afryki.

W stołecznym belgijskim lotnisku wyraźnie zarysowuje się także typowy europejski trend w segmencie przewozów cargo. O ile bowiem wzrosła ilość odprawianych towarów (+1,6 proc., 39,5 tys. ton), to wynik ten napędzony został głównie przez przewoźników full freighter (+8,2 proc., 28,2 tys. ton). W tym samym bowiem czasie spadła ilość frachtu przewożona samolotami pasażerskimi (belly cargo) o 8,9 proc. (do poziomu 11,2 tys. ton).

Liczba operacji wykonanych w Brukseli-Zaventem wyniosła w minionym miesiącu ponad 22 tys. To o 0,7 proc. w stosunku do września ub. r. Takie wyniki ruchowe przekładają się wprost na zwiększenie się średniej liczby pasażerów na lot. Wzrósł on ze 116 osób w 2014 r., do 120 w roku bieżącym.

Z kolei w Brussels South Charleroi Airport zarejestrowano ponad 655 tys. podróżnych. Daje to wzrost na poziomie 10 proc. Uśrednione wypełnienie samolotów wyniosło w ubiegłym miesiącu 88,34 proc. Najpopularniejsze kraje to (w kolejności): Hiszpania, Włochy, Francja, Maroko i Polska. Jeśli chodzi o konkretne kierunki to we wrześniu br. najczęściej wybierane były: Mediolan-Bergamo, Budapeszt, Warszawa (Lotnisko Chopina i Modlin), Madryt i Bukareszt.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama