×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airberlin i Finnair redukują siatkę do Rosji


Od listopada linia airberlin będzie stopniowo zmniejszała aż do likwidacji liczbę rejsów między Dusseldorfem i Berlinem-Tegel a Moskwą-Domodiedowem. Podobny los spotka trasę ze stolicy Niemiec do Kaliningradu. Z kolei Finnair na okres od stycznia do kwietnia zawiesi połączenia do Kazania i Samary.Najwcześniej, bo już 10 listopada br. niemiecki przewoźnik zawiesi rejsy do rosyjskiej stolicy z Dusseldorfu. Ponadto, w okresie od 25 października do daty całkowitego zakończenia operacji liczba rotacji spadnie z dwóch do jednej dziennie.

Między Berlinem-Tegel (TXL) a Moskwą-Domodiedowem (DME) obecnie oferowane są dwa rejsy dziennie w dni powszednie i jeden w weekendowe. Bezpośrednia podróż na tej trasie będzie możliwa jednak tylko do 18 stycznia 2016 r.

Z obu niemieckich miast podróż do stolicy Rosji będzie później możliwa z przesiadką w Monachium, skąd przewoźnik utrzyma trzy rejsy na dobę.

Połączenie do Kaliningradu zniknie z rozkładu 13 stycznia 2016 r. Przewoźnik do Obwodu Kaliningradzkiego lata obecnie pięć razy w tygodniu (oprócz wtorków i czwartków).


Finnair z kolei całkowicie zamknął trasę z Helsinek do Niżnego Nowogrodu już 1 września br. Loty między tymi miastami odbywały się trzy razy w tygodniu na pokładzie embraera E190.

Kolejne dwie trasy ze stolicy Finlandii zostaną zawieszone okresowo:
  • do Kazania na okres od 19 stycznia do 28 kwietnia 2016 r.,
  • do Samary na okres od 20 stycznia do 27 kwietnia 2016 r.

Ograniczenie operacji do Rosji to głównie efekt problemów ekonomicznych w tym kraju. Wartość rubla znacznie spadła, przez co większość Rosjan nie stać na zagraniczne podróżowanie. 

Podobne decyzje jak airberlin i Finnair już wcześniej podjęła m.in. Lufthansa czy easyJet.


Fot. Piotr Bożyk

gość_8daef - Profil
gość_8daef
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie