airberlin i Finnair redukują siatkę do Rosji

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
20 października 2015 07:55
6 komentarzy
Od listopada linia airberlin będzie stopniowo zmniejszała aż do likwidacji liczbę rejsów między Dusseldorfem i Berlinem-Tegel a Moskwą-Domodiedowem. Podobny los spotka trasę ze stolicy Niemiec do Kaliningradu. Z kolei Finnair na okres od stycznia do kwietnia zawiesi połączenia do Kazania i Samary.
Reklama

Najwcześniej, bo już 10 listopada br. niemiecki przewoźnik zawiesi rejsy do rosyjskiej stolicy z Dusseldorfu. Ponadto, w okresie od 25 października do daty całkowitego zakończenia operacji liczba rotacji spadnie z dwóch do jednej dziennie.

Między Berlinem-Tegel (TXL) a Moskwą-Domodiedowem (DME) obecnie oferowane są dwa rejsy dziennie w dni powszednie i jeden w weekendowe. Bezpośrednia podróż na tej trasie będzie możliwa jednak tylko do 18 stycznia 2016 r.

Z obu niemieckich miast podróż do stolicy Rosji będzie później możliwa z przesiadką w Monachium, skąd przewoźnik utrzyma trzy rejsy na dobę.

Połączenie do Kaliningradu zniknie z rozkładu 13 stycznia 2016 r. Przewoźnik do Obwodu Kaliningradzkiego lata obecnie pięć razy w tygodniu (oprócz wtorków i czwartków).


Finnair z kolei całkowicie zamknął trasę z Helsinek do Niżnego Nowogrodu już 1 września br. Loty między tymi miastami odbywały się trzy razy w tygodniu na pokładzie embraera E190.

Kolejne dwie trasy ze stolicy Finlandii zostaną zawieszone okresowo:
  • do Kazania na okres od 19 stycznia do 28 kwietnia 2016 r.,
  • do Samary na okres od 20 stycznia do 27 kwietnia 2016 r.

Ograniczenie operacji do Rosji to głównie efekt problemów ekonomicznych w tym kraju. Wartość rubla znacznie spadła, przez co większość Rosjan nie stać na zagraniczne podróżowanie.

Podobne decyzje jak airberlin i Finnair już wcześniej podjęła m.in. Lufthansa czy easyJet.


Fot. Piotr Bożyk


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Affinitor 2015-10-20 22:08   
Affinitor - Profil Affinitor
Co jest tendencyjnego w tym artykule? Sformułowanie, ze większości Rosjan nie stać na podróże? To jest w 100% prawda. Zapewne w kontekście tych informacji bardziej odpowiednie byłoby sformułowanie, ze coraz większej liczby Rosjan nie stać na podróże zagraniczne zarówno z powodu osłabienia rubla, jak i stopniowego hamowania rosyjskiej gospodarki przelaczonej na tryb wojenny. I do tego nie trzeba patrzeć na kasowane polaczenia, wystarczy przejechać sie w nasze Tatry, aby sie przekonać ilu tam przyjeżdża Rosjan obecnie, a ilu przyjeżdżało jeszcze 2 lata temu.
gość_b03bc 2015-10-20 21:33   
gość_b03bc - Profil gość_b03bc
Akurat GDN-SVO miałoby rację bytu..
garcba 2015-10-20 21:26   
garcba - Profil garcba
Makswarych, komu? Tobie? byłeś kiedyś w Rosji, czy to jest jakaś zachcianka?
BTW
Przydało by się połączenie RDO-JFK bo trzeba trochę Polskiego powietrza przenieść do USA...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama