×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair: Prawie 9 proc. wzrostu we wrześniu


We wrześniu linie Finnair przewoziły 916,7 tys. pasażerów. To o 8,9 proc. więcej niż w tym samym miesiącu rok wcześniej. Najszybciej ruch przyrastał na połączeniach transatlantyckich. Skorzystało z nich 26,1 tys. osób, co oznacza przyrost o 40,6 proc.


Dalej w kolejności znalazły się rejsy krajowe ze wzrostem na poziomie 22,3 proc. (171,3 tys.). Dobrze wypadają także trasy europejskie ze zwyżką rzędu 7,2 proc. i 575,2 tys. odprawionych.

Liczba pasażerów spadła z kolei na lotach azjatyckich. Tegoroczny wrześniowy wynik 144,1 tys. osób jest gorszy od ubiegłorocznego o 5,1 proc. Tym samym linia kolejny miesiąc odczuwa skutki sezonowego wycofania się z trasy Helsinki-Hanoi oraz restrukturyzacji kabin samolotów długodystansowych, w wyniku której zmniejszyła się liczba miejsc na pokładach. Mimo to, trasy te utrzymują stały wysoki współczynnik load factor (wypełnienie) na poziomie 86,7 proc. (+3,0 pkt proc.).

Ogólnie oferowanie (ASK) we wrześniu wzrosło o 2,5 proc., a ruch (RPK) o 4,4 proc.

Średnia zajętość miejsc w samolotach linii (w ramach całej siatki połączeń) wyniosła w minionym miesiącu 81,6 proc. (+1,4 pkt proc.).

Finnair przewiózł 10,9 tys. ton cargo. To wynik gorszy od ubiegłorocznego o 14 proc.

Punktualność (w granicach 15 min.) wyniosła we wrześniu br. 92,5 proc.gość_89587 - Profil
gość_89587
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie