×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gatwick: 31. miesiąc wzrostu z rzędu


We wrześniu z londyńskiego lotniska Gatwick skorzystało 4,04 mln pasażerów. To o 5,7 proc. więcej niż przed rokiem. Wzrost liczby pasażerów we wrześniu oznacza, że Gatwick już od 31 miesięcy nieprzerwanie zwiększa liczbę podróżnych w ujęciu rocznym.


- W tym roku Gatwick prawdopodobnie przekroczy poziom 40 mln pasażerów. Prognoza Komisji Lotniskowej, która decydowała o rozbudowie londyńskich lotnisk, szacowała, że osiągniemy taki wynik dopiero za dekadę - podkreślił cytowany w komunikacie prasowym Stewart Wingate, prezes lotniska w Gatwick.

We wrześniu w Gatwick wykonanych zostało 25,8 tys. operacji lotniczych, o 3,7 proc. więcej niż rok temu. Spadł za to ruch cargo - aż o 21,5 proc. do 5,6 tys. ton. 

Spośród kierunków pasażerskich najszybciej pasażerów przybywało na połączeniach do i z Ameryki Północnej (11,3 proc.) i europejskich (7,8 proc.). Duży wpływ na ten pierwszy sektor miały trasy do Kanady, na których przybyło 7,3 proc. pasażerów, w tym aż 14 proc. do Vancouver i 12 proc. do Toronto. 

W ciągu ostatnich 12 miesięcy lotnisko obsłużyło 39,71 mln osób, czyli o 5,7 proc. więcej niż w poprzednim takim okresie. 

gość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie