×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ponad 20 mln pasażerów przez trzy kwartały w Kopenhadze


Lotnisko w stolicy Danii po raz pierwszy w historii już we wrześniu przekroczyło poziom 20 mln pasażerów odprawionych rocznie. W dziewiątym miesiącu tego roku port Kastrup obsłużył 2,48 mln pasażerów, o 6,1 proc. więcej niż rok temu.


- Wrzesień był dla nas dobrym miesiącem, ruch rósł zarówno na trasach europejskich, jak i długodystansowych - podkreślił cytowany w komunikacie prasowym Thomas Woldbye, dyrektor wykonawczy Copenhagen Airports. 

Na trasach europejskich liczba pasażerów wzrosła o 7 proc. do 2,1 mln, a na długodystansowych przybyło 4,4 proc. podróżnych (do poziomu 222 tys.). Spadek zanotowano jedynie w segmencie lotów krajowych - po ubytku 3,3 proc. liczba pasażerów tych połączeń wyniosła 154 tys. 

O 9,2 proc. wzrosła liczba pasażerów rozpoczynających podróż w Kopenhadze (do 952 tys.). Z kolei osób przesiadających się w stolicy Danii ubyło. Ich liczba zmniejszyła się o 2,3 proc. do 299 tys. 

Najpopularniejszymi kierunkami we wrześniu były: Londyn (188 tys. pasażerów), Sztokholm (148 tys.) i Oslo (135 tys.). 

Od początku roku w Kopenhadze odprawiono już 20,13 mln osób, czyli o 2 proc. więcej niż w tym samym okresie 2014 r. gość_228db - Profil
gość_228db
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie