×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Koniec lotów z Radomia do Pragi? Czeski film!


Z systemu rezerwacyjnego Czech Airlines zniknęła możliwość rezerwacji biletów na trasie Radom - Praga w rozkładzie zima 2015/16. Powodem jest to, że do wczoraj na lotnisku nie było możliwości odladzania samolotów.


Jeszcze wczoraj (15.10) bilety na loty w sezonie zima 2015/16 z Radomia do stolicy Czech były dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. Dziś możliwa jest jedynie rezerwacja biletów do końca bieżącego miesiąca. Ostatni rejs zaplanowano na 26 października.


- Potwierdzamy, że Czech Airlines zdecydowały o zawieszeniu połączeń między Pragą a Radomiem od 30 października. Powodem są problemy techniczne z zapewnieniem obsługi naziemnej przez lotnisko w Radomiu, a konkretnie - z absolutnie niezbędnym zimą sprzętem do odladzania. Nie możemy latać do Radomia bez usługi odladzania zgodnej z międzynarodowymi standardami jakości - powiedział w rozmowie z Pasazer.com Daniel Sabik, rzecznik prasowy Czech Airlines. 

Sabik podkreśla, że wszyscy pasażerowie z biletami na rejsy z Radomia będą mogli skorzystać z połączeń z Warszawy lub uzyskać pełen zwrot kosztów biletu. 

Jednak zgodnie z informacjami przekazanymi nam przez Kajetana Orła, rzecznika prasowego lotniska w Radomiu, port dysponuje odpowiednim sprzętem do odladzania. Jak potwierdziliśmy w dokumentacji lotniczej AIP, w Radomiu jest jedna odladzarka Elephant My firmy Vestergaard. Jednak możliwość odladzania jest dopiero od... dzisiaj. 


- Port Lotniczy Radom dysponuje sprzętem do odladzania samolotów, jak również przeszkolonym personelem. Możliwość odladzania jest możliwa od dzisiejszego poranka - mówi portalowi Pasazer.com Orzeł. 

Rzecznik dodaje, że lotnisko informowało przewoźników że usługa odladzania będzie dostępna od połowy października. 

W dokumentacji AIP, opublikowanej w lipcu 2015 r., można wyczytać, że lotnisko dysponuje sprzętem, ale usługa odladzania nie jest świadczona. Dowodzi tego rubryka z godzinami, w których samoloty można odladzać - widnieje tam słowo „NIL”, czyli „brak”. 

Jednak dziś rano pojawiła się depesza NOTAM (krótka informacja dla użytkowników lotniska), że odladzanie jest już dostępne od godz. 8:11 czasu lokalnego. Usługa jest świadczona codziennie od godziny 10:00 do 16:00 lub 17:00 w zależności od dnia. 

Według nieoficjalnych informacji Pasazer.com problemem było to, że wcześniej lotnisko nie miało… płynu do odladzania, choć sama maszyna stacjonowała w porcie. 

Kajetan Orzeł dodaje, że lotnisko ma nadzieję że, połączenia wkrótce wrócą do systemu rezerwacyjnego. 

Czekamy na reakcję linii lotniczej - zapytaliśmy jej rzecznika o to, czy faktycznie połączenie będzie nadal oferowane biorąc pod uwagę, że Radom będzie jednak świadczył usługę odladzania.

Na razie w Radomiu dzieje się istny czeski film. Obłożenie lotów do Pragi jest słabe (choć nieco lepsze niż drugiej trasy z tego portu, do Rygi) i niewykluczone, że ewentualne odwołanie tej trasy będzie decyzją handlową. Brak odladzarki mógłby być dla linii wygodną wymówką - trudno powiedzieć, czy teraz utrzyma w mocy swoją decyzję. 

Połączenie do Pragi zainaugurowano 18 września. Loty obsługiwane są przez turbośmigłowe samoloty ATR 72, zabierającym na pokład 68 pasażerów. CSA to drugi po airBaltic przewoźnik, który pojawił się na radomskim lotnisku.  

fot. Port Lotniczy Radomgość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie