Wizz Air poleci do Berlina

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
16 października 2015 09:29
13 komentarzy
W sezonie letnim 2016 Wizz Air zapowiedział kolejny duży rozwój w Rumunii. Ogłoszono cztery nowe trasy z Klużu-Napoki, w tym rejsy do Berlina Schoenefeld, który będzie 114 miastem w siatce połączeń przewoźnika.
Reklama
Dzięki dodaniu nowej 5. maszyny do bazy w Kluż-Napoka możliwe będzie uruchomienie nowych tras i zwiększenie oferowania na już funkcjonujących. Nowe kierunki to:
Warto zauważyć, że nowa trasa do Berlina Schoenefeld będzie debiutem węgierskiego przewoźnika w tym mieście.

//www.pasazer.com/img/images/normal/wizzair,nowy,a320-5_1.jpg
Ponadto, od 27 marca 2016 r., więcej rejsów pojawi się na pięciu trasach z Klużu-Napoki do:
  • Brukseli Charleroi - wzrost z 3 do 4 rejsów tygodniowo,
  • Malmo - wzrost z 2 do 3 rejsów tygodniowo,
  • Norymbergii - wzrost z 2 do 3 rejsów tygodniowo,
  • Londynu Luton - wzrost z 14 do 20 rejsów tygodniowo,
  • Tel Awiwu - wzrost z 2 do 3 rejsów tygodniowo.
Wizz Air podtrzymał także wcześniejsze zapowiedzi i na najbardziej obleganych połączeniach z Bukaresztu airbusy A320 zastąpione zostaną większymi A321, które na pokład zabiorą 230 pasażerów. Większe modele tego samolotu obsłużą m. in. trasy do Londynu-Luton, Brukseli-Charleroi, Rzymu-Ciampino oraz Madrytu.

Fot. Dominik Sipiński

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_a322a 2015-10-17 16:34   
gość_a322a - Profil gość_a322a
gość_d9e1a: Cena biletu lotniczego to nie wszystko. Dla Polaków mieszkających ok 1,5h drogi od lotnisk w Berlinie ok - to miasto będzie naturalnym wyborem, ale nie wmawiaj ludziom, że np. z takiego strzelam Bolesławca potoki ludzi latają z Berlina - bo to są głupoty. Berlin wybierają osoby, które nie znajdą bezpośrednich połączeń z portów regionalnych i fani tanich lotów - najczęściej młode osoby, które dostają się do Berlina polskim busem. To wszystko. Nie widzę sensu ekonomicznego jechać ponad 200km na lotnisko, płacić więcej za paliwo i więcej za parkingi aby upolować bilet kilkadziesiąt zł. tańszy - bo większych różnic pewnie nie ma. Od ilu już lat słyszymy, że przez Berlin, Wrocław, Poznań i Szczecin są skazane na .... 10 procent tych paxów o których wspominasz to Ci latający na lotach niedostępnych z Polski do tego przesiadki z GDN, WAW i KRK na delekie dystanse AB. Więc nie świrujmy z tym wielkim zagrożeniem, jakie niesie BER. Pax zawsze wybierze to lotnisko, które jest najbliżej, bo to oznacza większą wygodę,
gość_d9e1a 2015-10-17 14:40   
gość_d9e1a - Profil gość_d9e1a
Dla zachodniej Polski Berlin jest juz od dawna o wiele atrakcyjniejsz lotniskiem niz te krajowe. Juz nie chodzi o bogata siatke z polaczeniami, ale o fakt, ze czeso wygrywa cena i oczywiscie masa przewoznikow oferujaca dogodne polaczenia na Tegel czy Schönefeld.
Lotniska w Berlinie obsluguja ponad 27 mln pasazerow z czego szacuje sie, ze z tego 10 procent to pasazerowie z Polski.
Kiedys wreszcie zostanie otwarty BER i bedzie to czy komus sie to podoba, czy nie, to bedzie glowny port dla jeszcze wiekszej czesci Polski niz to jest teraz.
Affinitor 2015-10-17 13:31   
Affinitor - Profil Affinitor
pszn: ciekawe ile tych kierowców pracuje na dwóch etatach, pomimo oficjalnego zatrudnienia tylko na jednym. Poza tym sugerowanie, ze rozwój lotniska przyniesie 50 nowych etatów to lekka kpina. A kierowcy wozacy do Berlina moga równie dobrze wozić do innych miejsc. To raczej bezkrytyczne zachwycanie sie jakim to dobrodziejstwem dla zachodniej Polski jest Berlin jest uproszczeniem. Ale jesli ktoś patrzy tylko przez pryzmat tego, ze najważniejsze sa bilety po 29€ to wlasnie tak wychodzi...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy