×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wyraźny wzrost w linii Aegean Airlines


Kryzys w Grecji pomógł linii Aegean Airlines. Przewoźnik latem tego roku, czyli od lipca do września, obsłużył o 19 proc. więcej pasażerów niż rok temu i to mimo słabszego popytu na przewozy lokalne.


W okresie od początku lipca do końca września linia obsłużyła 4,27 mln pasażerów, czyli o 19 proc. więcej niż rok temu. Wzrost ten wynikał głównie z przyrostu liczby turystów. Pasażerów międzynarodowych przybyło aż 29 proc. (było ich 2,36 mln), podczas gdy krajowych było więcej jedynie o 9,1 proc. (1,91 mln).

Dwie największe bazy dla połączeń turystycznych Aegeana - w Iraklionie na Krecie i na Rodos - zanotowały wzrost ruchu międzynarodowego odpowiednio o 31 i 30 proc. (odpowiednio do 356 i 174 tys.). Również w Atenach przybyło podróżnych z zagranicy - było ich aż o 34 proc. więcej niż rok temu (1,32 mln). 

Rekordowymi lotniskami pod względem wzrostu ruchu były mniejsze porty lotnicze: Skiatos (wzrost o 61 proc.), Zakintos (51 proc.) i Naksos (43 proc.). Na wszystkich trasach do tzw. osamotnionych rejonów (czyli na odległe wyspy) ruch wzrósł o 22 proc. Aegean w oświadczeniu prasowym podkreśla, że stara się stymulować lokalny, pogrążony w kryzysie rynek lotniczy poprzez niskie ceny i dużą dostępność biletów. 

Od początku roku linia Aegean Airlines przewiozła już 9,2 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 17 proc. w stosunku do pierwszych trzech kwartałów 2014 r.gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie