×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian rozważa kolejne dalekie trasy z Kopenhagi


Norweska linia może rozpocząć loty ze stolicy Danii do Argentyny, Brazylii, RPA i Indii. Norwegian potwierdził, że rozmowy trwają. Byłyby to pierwsze niskokosztowe połączenia z Europy do tych miejsc.


O sprawie poinformował dziennik "Copenhagen Post", a szef przewoźnika potwierdził w rozmowie z business.dk, że doniesienia są prawdziwe. 

Chodzi dokładnie o siedem kierunków: Sao Paulo i Rio de Janeiro w Brazylii, Buenos Aires w Argentynie, Durban i Kapsztad w RPA oraz Mumbaj i Delhi w Indiach. Żadne z tych miast nie ma w tej chwili niskokosztowego połączenia z Europą. 

Wszystkie trasy miałyby być obsługiwane z Kopenhagi flotą boeingów 787 Dreamliner. Prawdopodobnie linia poczeka jednak na dostawę większych modeli 787-9 - pierwsze cztery mają trafić do Norwegiana w przyszłym roku.


Bjorn Kjos, szef Norwegiana, zauważył jednak, że w przypadku niektórych tras decyzje mogą nie zapaść szybko, bo potrzebne są odpowiednie zgody. Dotyczy to m.in. lotów do Indii - by je wykonywać, Norwegian musi zdobyć pozwolenia na przelot nad południową Rosją. 

Obecnie Norwegian oferuje niskokosztowe połączenia długodystansowe ze wszystkich trzech stolic skandynawskich oraz z Londynu-Gatwick. W siatce połączeń są: Bangkok i miasta w Stanach Zjednoczonych (m.in. Nowy Jork, Fort Lauderdale, Orlando i Los Angeles), a wkrótce dołączą kolejne lotniska amerykańskie (m.in. Boston i Las Vegas), w Portoryko (San Juan) i na Wyspach Dziewiczych (St. Croix). 

Ten sektor działalności Norwegiana osiąga bardzo dobre wyniki zarówno przewozowe, jak i finansowe. Jednak analitycy z ostrożnością oceniają plany ekspansji spółki. Norwegian oczekuje jeszcze na dostawę 11 boeingów 787-9, a we flocie ma już osiem 787-8. Według niektórych ekspertów, w tym Stevena F. Udvar-Hazy'ego, ta flota w połączeniu z rekordowym zamówieniem na po 100 boeingów 737 MAX i airbusów A320neo jest zbyt duża i będzie prowadzić do nadpodaży miejsc przez tę linię. 

fot. Piotr Bożyk

gość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie