Emirates wśród największych marek świata

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
15 października 2015 07:33
W tym roku linie Emirates po raz pierwszy znalazły się wśród 200 największych marek świata według rankingu opracowanego przez Brand Finance Global 500.
Reklama

Linia z Dubaju od czterech lat pnie się w górę tabeli,w której prowadzą Apple, Samsung i Google. Obecnie przewoźnik znajduje się na 196. miejscu, co oznacza, że wspiął się o 38 pozycji.

Na podstawie rankingów wartość marki Emirates wzrosła o 21 proc. do 6,6 mld dolarów amerykańskich. Przewoźnik utrzymuje swoją pozycję najbardziej wartościowej marki na Bliskim Wschodzie i najbardziej wartościowej linii lotniczej w całej branży.

- Emirates to globalna firma świadcząca usługi całemu światu. Jako że rozwijamy naszą działalność, nasza marka też rośnie - powiedział Tim Clark, prezes linii.

Strategia marki przewoźnika obejmuje nie tylko marketing i sponsoring, ale wszystko, co nawiązuje do jego działalności,wliczając innowacje produktów i dostarczanie usług.

- Dla nas, nasi klienci są ostatecznymi sędziami w jury. Zostać nazwanym najbardziej wartościową marką lotniczą na świecie to dowód uznania dla każdego członka naszej załogi. To właśnie oni żyją, oddychają i najlepiej wykonują swoje zadania pod marką Emirates, każdego dnia - dodał prezes.

W 2014 r. Emirates pobiły kolejny rekord i otworzyły 10 tras obsługiwanych największymi samolotami świata - airbusami A380, zapewniając ponad 145 kierunków na wszystkich 6 kontynentach.

W 2015 r. linia wykonuje średnio 3,5 tys. lotów tygodniowo. Jej flota liczy obecnie ponad 230 samolotów. Emirates posiada największą liczbę dostarczonych i zamówionych airbusów A380 i boeingów B777-300ER.

Tagi
emirates

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama