Są chętni na zakup Adria Airways

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
10 października 2015 13:07
Rząd Słowenii, który jest pośrednio właścicielem ponad 91 proc. akcji słoweńskiej linii Adria Airways, otrzymał kilka wiążących ofert na zakup tego pakietu - poinformowano w oświadczeniu prasowym. To druga próba prywatyzacji linii.
Reklama
Państwowi udziałowcy Adrii nie ujawnili, kto złożył ofertę. Teraz prowadzone będą negocjacje w celu wyboru najlepszego kupującego.

Po raz pierwszy rząd Słowenii próbował sprywatyzować Adrię w 2012 r., ale wtedy nie było zainteresowanych. Obecnie różne państwowe podmioty mają łącznie 91,58 proc. akcji spółki. Za prywatyzację odpowiadają słoweński fundusz narodowy SSH i spółka państwowa BAMC.

Adria Airways nie opublikowała raportu rocznego za 2014 r. ani dokładnych prognoz na bieżący, jednak zamierza w tym roku wyjść na finansowe zero. W poprzednich latach przewoźnik notował duże straty. Według ostatnich raportów rocznych w 2011 r. Adria straciła 12 mln euro netto, w 2012 r. - 10,8 mln, a w 2013 r. - 2,9 mln.

Przewoźnik obsługuje rocznie ponad milion pasażerów, głównie ze swojej bazy w Lublanie. Linia lata jednak także między innymi portami z pominięciem Słowenii - taką ofertę ma np. z małej bazy w Łodzi, skąd lata do Monachium i Amsterdamu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N