×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Są chętni na zakup Adria Airways


Rząd Słowenii, który jest pośrednio właścicielem ponad 91 proc. akcji słoweńskiej linii Adria Airways, otrzymał kilka wiążących ofert na zakup tego pakietu - poinformowano w oświadczeniu prasowym. To druga próba prywatyzacji linii.


Państwowi udziałowcy Adrii nie ujawnili, kto złożył ofertę. Teraz prowadzone będą negocjacje w celu wyboru najlepszego kupującego. 

Po raz pierwszy rząd Słowenii próbował sprywatyzować Adrię w 2012 r., ale wtedy nie było zainteresowanych. Obecnie różne państwowe podmioty mają łącznie 91,58 proc. akcji spółki. Za prywatyzację odpowiadają słoweński fundusz narodowy SSH i spółka państwowa BAMC. 

Adria Airways nie opublikowała raportu rocznego za 2014 r. ani dokładnych prognoz na bieżący, jednak zamierza w tym roku wyjść na finansowe zero. W poprzednich latach przewoźnik notował duże straty. Według ostatnich raportów rocznych w 2011 r. Adria straciła 12 mln euro netto, w 2012 r. - 10,8 mln, a w 2013 r. - 2,9 mln. 

Przewoźnik obsługuje rocznie ponad milion pasażerów, głównie ze swojej bazy w Lublanie. Linia lata jednak także między innymi portami z pominięciem Słowenii - taką ofertę ma np. z małej bazy w Łodzi, skąd lata do Monachium i Amsterdamu. gość_034c8 - Profil
gość_034c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie