×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air France-KLM z dużym wzrostem we wrześniu


Francusko-holenderski koncern przewiózł we wrześniu 8,3 mln pasażerów - o 21,2 proc. więcej niż rok temu. Wzrost wynika jednak z tego, że rok temu we wrześniu przez 13 dni strajkowały załogi Air France.


Po uwzględnieniu efektów strajku wzrosty są znacznie niższe: o 1,3 proc. wzrosło oferowanie (ASK), a o 1,8 proc. ruch (RPK). Średnie wypełnienie we wrześniu wyniosło 87,3 proc. i było o 0,5 pkt. proc. wyższe niż rok temu. 

Transavia, która nie była objęta //www.pasazer.com/news/24039/zakonczyl,sie,strajk,pilotow,air,france.html , zanotowała wzrost liczby pasażerów o 8,4 proc. do 1,2 mln. Średnie wypełnienie samolotów tej linii wyniosło 91,6 proc. (spadek o 0,8 pkt. proc.), a oferowanie i ruch wzrosły odpowiednio o 4,9 i 4,0 proc. 

Wyniki dla linii Air France i KLM są trudne do porównania. Przewoźnicy zanotowali wzrost liczby pasażerów o 23,6 proc. do 7,1 mln. Oferowanie wzrosło o 23,2 proc., a ruch o 24,3 proc. Jednak po korekcie o efekty zeszłorocznego strajku wskaźniki te wzrosły jedynie o 1,0 i 1,6 proc. 

Średnie wypełnienie samolotów dwóch głównych linii we wrześniu wyniosło 86,8 proc., o 0,5 pkt. proc. więcej niż przed rokiem. Nieco wyższe było na trasach długodystansowych (87,9 proc.), gorsze na krótkodystansowych (82,9 proc.). Najbardziej wypełnione były samoloty na trasach do Ameryki Łacińskiej (89,9 proc.).

Przewozy cargo mierzone wskaźnikiem RTK wzrosły rok do roku o 8,2 proc., ale po korekcie o efekty strajku spadły o 10,8 proc. Średnie wypełnienie floty frachtowej wyniosło 59,9 proc.


gość_f093b - Profil
gość_f093b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie