×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air: We wrześniu 22 proc. więcej pasażerów


Z usług linii Wizz Air skorzystało we wrześniu br. 1,81 mln pasażerów. To wzrost o 22 proc. r.d.r. Średnie wypełnienie samolotów sięgnęło w tym czasie 90,9 proc. (+3,3 pkt proc.).


Oferowanie w ubiegłym miesiącu wyniosło ponad 1,99 mln foteli.

Wrzesień 2015 obfitował także w inne ważne wydarzenia w Wizz Airze. Przede wszystkim ogłoszono plany rozwoju przewoźnika na rynku polskim. Najwięcej zmian czeka warszawską bazę linii: dodany zostanie szósty samolot, a dwa airbusy A320 zostaną zastąpione większymi modelami typu A321.

Ponadto, linia otworzy pięć nowych kierunków: cztery z Lotniska Chopina i jeden z Poznania.

W ubiegłym miesiącu Wizz Air zainaugurował także szóstą swoją bazę w naszym kraju. Została ona otwarta na lotnisku w Lublinie.

Linia swoje plany rozwoju zaprezentowała także w Rumunii, skąd m. in. zaproponuje od maja 2016 r. cztery nowe trasy.

Upubliczniono także informację o złożeniu zamówienia na 110 airbusów A321neo, których pierwsze dostawy spodziewane są w 2019 r. Z kolei 6 maszyn A321ceo zostanie wyleasingowanych od CDB Leasing. Te samoloty wejdą do użytku już w listopadzie br.

W minionym miesiącu przewoźnik zaczął także prowadzić swoją stronę internetową w języku słowackim. To 23. język narodowy, w którym linia obsługuje swoich klientów.gość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie