×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aerofłot nie kupi Transaero


Rosyjski narodowy przewoźnik zrezygnował z zakupu prywatnego konkurenta za 1 rubla. Oficjalnym powodem jest to, że zarząd Transaero nie zdołał przekonać do transakcji akcjonariuszy.


Konsolidacja dwóch największych rosyjskich linii była uwarunkowana tym, że zarząd Transaero skupi we własnych rękach co najmniej 75 proc. akcji linii. Jednak nie udało się tego dokonać w wyznaczonym terminie do 28 września. 

Rezygnacja z zakupu Transaero przez Aerofłot oznacza, że prywatna linia zostanie teraz postawiona w stan upadłości i prawdopodobnie dojdzie do jej likwidacji. Aerofłot zobowiązał się, że zapewni przelot wszystkim pasażerom z biletami Transaero lub zwróci im pełen koszt biletu. 

Przejęcie miało być metodą na uratowanie Transaero. Zgodę na tę transakcję wydały już wcześniej władze Rosji. Dług Transaero, spowodowany w dużej mierze dewaluacją rubla, na koniec 2014 r. wynosił 64,8 mld rubli, czyli po obecnym kursie ok. 3,7 mld zł, co uniemożliwia dalsze funkcjonowanie spółki. Aerofłot ma 163 samoloty we flocie, Transaero - ponad 100. gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie