×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dwucyfrowy wzrost w Katowicach we wrześniu


Tegoroczny wrzesień był najlepszym dziewiątym miesiącem roku w historii Katowice Airport. W ruchu całkowitym obsłużono 360,7 tys. podróżnych, czyli o 38,3 tys. więcej (+11,8 proc.) niż we wrześniu minionego roku.Liczba pasażerów według miesięcy
Motorem wzrostu w minionym miesiącu był ruch regularny, w ramach którego podróż z i do Pyrzowic odbyło 191,1 tys. osób, o 39,1 tys. więcej (+25,7 proc.) w porównaniu z dziewiątym miesiącu ubiegłego roku. Ruch wakacyjny (czarterowy) był na podobnym poziomie jak we wrześniu 2014 r. Z siatki połączeń tego typu skorzystało 169,1 tys. pasażerów.

Od początku roku w Katowice Airport odprawiono 2,48 mln osób, czyli o 308,1 tys. więcej (+14,1 proc.) w porównaniu z okresem od stycznia do końca września 2014 r.

Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA zarządzające pyrzowickim lotniskiem przewiduje, że w drugiej połowie grudnia bieżącego roku w Pyrzowicach zostanie odprawiony po raz pierwszy trzymilionowy pasażer w ruchu całkowitym liczony w skali roku. Ponadto port po raz pierwszy przekroczy granicę miliona osób, które podróżowały w ciągu roku w ruchu czarterowym -nastąpi to w październiku.

Z Katowic można obecnie polecieć do 34
miast w 16 krajach. Połączenia z lotniska są oferowane przez LOT, Germanwings, Lufthansę, Ryanair i Wizz Air.
gość_ebe5b - Profil
gość_ebe5b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie