×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowy terminal w Zielonej Górze już działa


Już od prawie dwóch tygodni działa nowy terminal w Zielonej Górze-Babimoście. Odbiory techniczne i uruchomienie całej infrastruktury miały miejsce w dniach 14-18 września br. Pasażerowie zostali zaś przyjęci 21 września z chwilą przylotu pierwszych przekierowanych czarterów z Poznania.


Nowy budynek powstawał przez ok. 9 miesięcy.

Budynek ma powierzchnię 800 m kw. i przepustowości 360 tys. pasażerów rocznie. Podróżni mogą korzystać z nowoczesnej poczekalni i sali odpraw biletowo-bagażowych. Do dyspozycji są także: toalety, informacja oraz kasa. Ponadto, budynek przystosowano dla osób niepełnosprawnych. Koszt jego budowy to ok. 3,2 mln zł.

Dotychczas, wszyscy podróżni - niezależnie czy przylatywali czy odlatywali z Zielonej Góry - korzystali z jednego budynku. Dzięki powstaniu nowego obiektu - funkcje te zostały rozdzielone.

W dniach od 21 września do 11 października br., w związku z czasowym zamknięcie portu lotniczego w Poznaniu-Ławicy, do Babimostu przekierowane zostały wszystkie czartery ze stolicy Wielkopolski. Władze lotniska liczą, że dzięki inwestycjom oraz "próbie" jaką przechodzi teraz ich port - w przyszłym sezonie uda się przyciągnąć jakiś przewoźników oferujących loty wakacyjne.
 
Nowy terminal to ostatni element procesu inwestycyjnego w Zielonej Górze. W sumie wszystkie przebudowy i zakupy pochłonęły ok. 16 mln zł. W ramach tej kwoty wyremontowano płytę postojową dla samolotów nr 1 i drogę kołowania "E". Doposażono także strażnicę służ ratowniczych oraz serwisowych. Pojawił się także system meteorologiczny AWOS oraz ILS I kategorii.

Fot. Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost

AKTUALIZACJA: 11.10.2015gość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie