Small Planet: AirFi, oświetlenie LED i nowe fotele

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
30 września 2015 15:59
3 komentarze
Small Planet Group ogłosiła dziś (30.9) w Warszawie plany na rok 2016. Grupa m.in. odświeży wnętrza swoich airbusów A320. Do początku sezonu wakacyjnego w 2016 r. wszystkie samoloty otrzymają nowe fotele, oświetlenie LED oraz wewnętrzną sieć bezprzewodową AirFi.
Reklama

Wszystkie A320 przewoźnika zostaną wyposażone w nowe fotele Recaro, oświetlenie LED oraz wewnętrzną sieć bezprzewodową, która umożliwi pasażerom korzystanie z intranetu na urządzeniach mobilnych. Firma ulepszy też usługę Premium Class dla osób oczekujących większej wygody w podróży. Według informacji do jakich dotarła nasza redakcja pierwszy A320 po retroficie pojawi się w Polsce na przełomie stycznia i lutego 2016 r.

Zdaniem Jarosława Jeschke, prezesa Small Planet Airlines, wprowadzane udoskonalenia oraz modyfikacja floty pozytywnie wpłyną na wygodę pasażerów, a dodatkowo wyróżnią przewoźnika na tle konkurencji i przyczynią się do dalszego rozwoju firmy.

//www.pasazer.com/img/images/normal/image001.png
Na pokładzie każdy z pasażerów będzie mógł skorzystać z intranetu na urządzeniach mobilnych. AirFi Box to kompaktowe, przenośne i zasilane baterią urządzenie, które tworzy wewnętrzną sieć Wi-Fi. Dzięki temu przewoźnik będzie mógł udostępnić system rozrywki IFE przez sieć bezprzewodowy, nie montując urządzeń zapewniających dostęp do Internetu.

Jak twierdzi Small Planet, na razie inwestycja w szerokopasmowy internet jest zwyczajnie za droga.

Według Tomasza Ostojskiego, dyrektora działu ds. produktu pokładowego w Small Planet Airlines, nadchodzące inwestycje wpłyną bezpośrednio na poprawę komfortu pasażerów. Firma podpisała już kontrakt z niemiecką firmą Recaro, zamawiając 3000 nowych foteli.

- Recaro to bez wątpienia jeden z trzech najlepszych producentów foteli lotniczych na świecie. Firma była wielokrotnie nagradzana za jakość i design swoich produktów. Jesteśmy zatem przekonani, że ergonomiczne właściwości naszych nowych skórzanych siedzeń zostaną docenione przez pasażerów. Dzięki nowym fotelom oraz smuklejszym oparciom zwiększy się również prywatna przestrzeń pasażerów w trakcie lotu. Co więcej, siedzenia te są bardzo wytrzymałe i prawie dwa razy lżejsze niż te obecnie wykorzystywane. Lżejsze siedzenia oznaczają mniejsze obciążenie samolotu, a tym samym redukcję zużycie paliwa i emisji CO2 - komentuje Tomasz Ostojski.

Kolejną zmianą wprowadzoną przez Small Planet Group będzie oświetlenie LED, które będzie dostosowane do różnych faz lotu. Ponadto jednolite światło nie będzie powodować efektu oślepienia, dzięki czemu pasażerowie nie doświadczą zmęczenia oczu. Według naszych informacji schowki na bagaż nie będą zmieniane, a retrofit części nad głowami pasażerów będzie dotyczył wyłącznie oświetlenia.


Dla tych, którzy oczekują jeszcze większego komfortu, zostanie ulepszona usługa Premium Class, czyli klasy ekonomicznej premium.

- Zaobserwowaliśmy, że coraz więcej pasażerów chce doświadczać większej wygody podczas lotu. Wzrasta również liczba klientów, którzy decydują się dopłacić za dodatkową przestrzeń na nogi, szybsze przekraczanie punktów kontroli bezpieczeństwa czy ciepły posiłek na pokładzie. Inwestując w modernizację floty wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom - dodaje Ostojski.

Do tej pory w ramach Premium Class pasażerowie mieli zapewnioną oddzielną odprawę na polskich lotniskach, miejsca w pierwszych sześciu rzędach samolotu, dodatkowe 5 kg do głównego bagażu, posiłek i deser podczas przelotu oraz także zapewniony dostęp do "open-baru" na napoje bezalkoholowe, kawę i herbatę. Od przyszłego roku klienci tej usługi otrzymają także dostęp do szybkiego przejścia kontroli bezpieczeństwa (fast-track), a także do saloników biznesowych.

Klasa ta zostanie powiększona do 30 foteli, czyli 5 rzędów. 18 z nich będzie się znajdować z przodu maszyny w pierwszych trzech rzędach. Kolejne z nich to dwa rzędy (12 foteli) przy wyjściach ewakuacyjnych przy skrzydłach.

Grafika Small Planet
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_b2f0a 2015-10-03 01:34   
gość_b2f0a - Profil gość_b2f0a
Gratulacje. Wspaniały rozwój. Do Gość_f1e22 na pewno da świeŻy wygląd... ...
gość_f1e22 2015-09-30 21:19   
gość_f1e22 - Profil gość_f1e22
Najważniejsze, że oświetlenie LED da ŚWIERZY wygląd :-))
wroord 2015-09-30 19:22   
wroord - Profil wroord
Nowe fotele i LED na pewno beda sie podobac pasazerom, ale przeciez przy charterach nie oni a biura podrozy wybieraja przewoznikow.
Small planet rowniez bedzie miec w 2016 cztery bazy operacyjne w WAW, KTW, WRO i GDN.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama