×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air India poleci z Delhi do San Francisco


Linie lotnicze Air India ogłosiły otwarcie swojego najdłuższego połączenia. Licząca 12,4 tysięcy kilometrów trasa z Delhi do San Francisco wystartuje 2 grudnia 2015 r. i będzie obsługiwana samolotami boeing 777-200LR. Będą to jedyne bezpośrednie loty pomiędzy Indiami a zachodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych i jedno z najdłuższych połączeń na świecie. Rekordzistą są obecnie linie Qantas z trasą z Sydney do Dallas (13 790 km), ale od lutego 2016 r. prym obejmą linie Emirates, które polecą z Dubaju do Panamy (13 808 km).

San Francisco będzie czwartym kierunkiem Air India w Stanach Zjednoczonych. Poza tym linia codziennie oferuje bezpośrednie loty do Nowego Jorku (JFK), Newarku (EWR) oraz Chicago (ORD). Pasażerowie podróżujący z siedmiu miast, tzw. ośrodków informatycznych, tj. Bengaluru, Mumbaju, Chennai, Hyderabadu, Kochi, Ahmedabadu oraz Pune zyskają dostęp do atrakcyjnych przesiadek na loty z Delhi do Stanów. Tak samo osoby podróżujące z San Francisco będą mogły przesiąść się na loty do wyżej wymienionych miast - zaznaczył przewoźnik w informacji prasowej.

Połączenie jest już dostępne w systemie rezerwacyjnym
linii.

Trasa wystartuje 2 grudnia 2015 roku i będzie obsługiwana 3 razy w tygodniu według poniższego rozkładu (czasy lokalne):

  • AI173 Delhi 02:45 – 06:00 San Francisco  - Boeing 777-200 LR (--3-5-7)
  • AI174 San Francisco 10:00 – 15:35+1 Delhi - Boeing 777-200 LR (--3-5-7) 

Połączenie będzie wykonywane samolotami typu boeing 777-200LR w trzyklasowej konfiguracji kabiny, zabierającymi na pokład ośmiu pasażerów w klasie pierwszej, 35 w klasie biznes oraz 195 w ekonomicznej. 

Linie lotnicze Air India już w przeszłości oferowały loty z Delhi do Los Angeles z międzylądowaniem we Frankfurcie, jednak rejsy zawieszono ze względu na niskie wypełnienie samolotów. 

Nowe połączenie z pewnością zbliży do siebie ośrodki informatyczne w Indiach z Doliną Krzemową i przyczyni się do dalszego rozwoju tzw. indyjskich IT-hubów. 
gość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie