×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian poleci przez Atlantyk na B737


Norweski przewoźnik potwierdził, że uruchomi w przyszłym roku loty z Cork w Irlandii do Bostonu. Będą one obsługiwane samolotami wąskokadłubowymi: boeingami 737-800, a potem 737MAX. Teraz Norwegian lata do Stanów boeingami 787 Dreamliner.


Loty rozpoczną się w maju 2016 r. i będą obsługiwane 4-5 razy. Linia potwierdziła tę informację, którą jako pierwsza podała gazeta "The Irish Times".

W 2017 r. Norwegian uruchomi także loty z Cork do Nowego Jorku. Na razie spółka nie podała jednak, czy również ta trasa będzie obsługiwana samolotami wąskokadłubowymi. 

- To dopiero początek naszej ekspansji w Irlandii, ale realizacja planów zależy od tego, czy amerykański Departament Transportu wyda w końcu zgodę na loty do Stanów wykonywanych przez Norwegian Air International [zarejestrowaną w Irlandii spółkę-córkę Norwegiana - red.] - napisał Bjorn Kjos, szef Norwegiana, w liście do ministra transportu, turystyki i sportu Irlandii. 


Odległość między Cork a Bostonem to niecałe 3 tys. mil morskich. To dystans na granicy zasięgu modelu boeing 737-800 z pełnym ładunkiem. Niewykluczone, że spółka nie będzie sprzedawać wszystkich miejsc, by uniknąć konieczności międzylądowania. Z kolei między Corkem a Nowym Jorkiem-JFK jest już ponad 3,1 tys. mil morskich, co mocno utrudnia wykonywanie tych lotów maszynami wąskokadłubowymi.

Zasięg wariantu MAX to ponad 3,6 tys. mil morskich. Norwegian zamówił w 2012 r. rekordową liczbę 100 boeingów 737 MAX i będzie jednym z pierwszych odbiorców tego nowego modelu.

W przyszłym roku, równocześnie ze startem trasy do Bostonu, Norwegian rozpocznie także loty do Cork z Barcelony. 

fot. Piotr Bożykgość_d5575 - Profil
gość_d5575
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie