×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prace w BER wstrzymane


Urzędnicy nakazali natychmiastowe wstrzymanie prac w części hali głównej terminala nowego berlińskiego lotniska. Powodem są zbyt ciężkie wywietrzniki, które mogą doprowadzić do zawalenia. Spółka twierdzi, że nie doprowadzi to do kolejnych opóźnień.


System przeciwpożarowy jest jednym z powodów opóźnienia w uruchomieniu lotniska w Berlinie. Miało ono ruszyć już w 2012 r., ale z powodu licznych usterek w konstrukcji terminala - w tym właśnie związanych z urządzeniami do ochrony przed pożarem - konieczne jest daleko idące przebudowanie portu lotniczego. W tej chwili planowana data otwarcia to połowa 2017 r. 

W wyniku kontroli urzędnicy lokalnego nadzoru budowlanego dla dzielnicy Dahme-Spreewald nakazali wstrzymanie prac prowadzonych bezpośrednio pod sufitem hali głównej terminala. Uznali, że 20 paneli sklepienia, w których zamontowano wentylatory, może stwarzać zagrożenie. Wynika to z tego, że wywietrzniki są cięższe niż zakładano: ważą 2,3 tony zamiast projektowanych 2 ton.

Spółka FBB, która zarządza lotniskami w Berlinie, przyznała, że problem istnieje. Podkreśliła jednak, że zwiększone obciążenie nie przekracza limitów. W przypadku trzech spośród 20 paneli FBB planuje przeprowadzenie dodatkowych testów obciążeniowych; pozostałe panele nie wymagają - według spółki - żadnych zmian.

Rainer Bretschneider, koordynator ds. lotnisk w landzie Brandenburgia, po zapoznaniu się z dokumentacją i posiedzeniu rady monitorującej inwestycję ocenił, że wstrzymanie prac nie zagrozi planowanej dacie uruchomienia lotniska w 2017 r. 

Koszty budowy lotniska wzrosły już z planowanych 2,8 mld euro do 5,4 mld.

gość_f1097 - Profil
gość_f1097
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie