×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katastrofa samolotu w KirgistanieSamolot pasażerski rozbił się przy starcie w stolicy Kirgistanu - Biszkeku. Według różnych źródeł ze 120 pasażerów katastrofę przeżyło od 25 do 34 osób.

Rzeczniczka kirgiskiego Ministerstwa Zdrowia poinformowała, że w katastrofie Boeinga 737 zginęło co najmniej 71 ludzi. Zastrzegła jednak, że liczba ofiar może wzrosnąć, ponieważ dalej trwają poszukiwania zabitych i rannych.

Samolot rozbił się przy starcie z lotniska. - Samolot miał problemy techniczne i próbował zawrócić na lotnisko - powiedział w radiu państwowym Aleksandr Aksjonow, odpowiedzialny za lotnisko cywilne. Według niego lecący z Moskwy samolot rozbił się w pobliżu portu lotniczego Manas. Maszyna stanęła w płomieniach.

Rzeczniczka lotniska Manas powiedziała Reutersowi, że po starcie załoga samolotu zgłosiła problem techniczny i usiłowała zawrócić. Różne źródła podają, że do katastrofy doszło w odległości od dwóch do 10 km od lotniska.

Samolot należący do kirgiskiego towarzystwa Itek Air leciał do Iranu. Źródła na lotnisku poinformowały, że maszyna była czarterowana przez linie Iran Aseman Airlines. Itek Air, jak inne linie kirgiskie, znajdują się na czarnej liście Unii Europejskiej i mają zakaz lądowania na lotniskach Wspólnoty.

Anna Żuchlińskagość_0fd3e - Profil
gość_0fd3e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie