×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair i Wizz Air ostrożnie o nowych bazach w Polsce


Ryanair prowadzi rozmowy z lotniskami w Radomiu i Szczytnie oraz z lotniskiem Chopina, ale nowych baz w Polsce w 2016 r. raczej nie otworzy. Również Wizz Air woli teraz skupić się na rozwoju już funkcjonujących.


- To mało prawdopodobne, byśmy uruchomili nowe bazy w Polsce w 2016 r. Bez tego trudno będzie też o nowe trasy krajowe. Chcemy w ciągu kilku lat zwiększyć liczbę pasażerów w Polsce do 15 mln i część z tego wzrostu będzie na trasach krajowych, ale to międzynarodowe będą podstawą - powiedział Michael O'Leary, szef Ryanaira.

Jak przyznał Juliusz Komorek, dyrektor ds. prawnych Ryanaira, spółka prowadzi negocjacje z lotniskami w Radomiu i Szczytnie.

- Uważamy, że te porty mogą w przyszłości powtórzyć sukces Modlina. Wbrew temu, co mówi wiele osób, my nie sądzimy, by w Polsce było zbyt dużo lotnisk
ocenił Komorek.

O'Leary dodał, że przewoźnik rozmawia też z Lotniskiem Chopina i jest zainteresowany utrzymywaniem połączeń na obydwa warszawskie lotniska. Trasy z głównego portu miałyby uzupełniać, a nie zastępować ofertę z Modlina. Jednak O'Leary zastrzegł, że decyzji nie należy oczekiwać zbyt szybko.

- Jak wszystko w przypadku PPL-u, te rozmowy toczą się baaaardzo wolno - podkreślił na konferencji prasowej w Warszawie.

Na konferencji prasowej zorganizowanej tego samego dnia ostrożnie o planach zwiększanie liczby baz w Polsce wypowiedział się także József Varadi, prezes Wizz Aira.

- Jesteśmy oczywiście otwarci na dalszy rozwój, ale trzeba pamiętać o tym, że w Polsce może powstać jedynie skończona liczba lotnisk. Teraz mamy ich sześć, na pewno nigdy nie będzie to 20, chociaż z czasem liczba ta może wzrosnąć do siedmiu lub ośmiu. Na razie jednak nie chcę na ten temat spekulować - powiedział Varadi.

Ryanair ma w Polsce obecnie cztery bazy operacyjne: w Modlinie, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu. Z kolei Wizz Air bazuje samoloty na Lotnisku Chopina, w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Lublinie.

Jedynymi działającymi lotniskami w Polsce, na które nie lata Ryanair, są Babimost, Radom i Warszawa. Węgierski konkurent tej linii nie lata do Babimostu, Bydgoszczy, Krakowa, Łodzi, Modlina, Rzeszowa i Radomia.  

#korekta: Wizz Air nie lata również do Łodzi#
gość_7cde1 - Profil
gość_7cde1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie