×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PAŻP członkiem Grupy A6


W Brukseli zakończył się trwający od czerwca proces podpisywania nowego memorandum o współpracy w ramach Grupy A6. Dzięki temu PAŻP stanie się pełnoprawnym członkiem tej najważniejszej europejskiej grupy dostawców służb żeglugi powietrznej.


Pełen udział polskiej Agencji w Grupie A6 daje ogromne korzyści dla PAŻP związane z bezpośrednim dostępem do nowych rozwiązań instytucjonalnych i technologicznych oraz działań lobbystycznych, którym nadają ton najwięksi dostawcy służb żeglugi powietrznej w Europie. 

T
o również wewnętrzne wyzwanie dla Agencji. Nie bez znaczenia są również starania PAŻP o prawną możliwość obejmowania udziałów w instytucjach powoływanych wspólnie przez członków Grupy A6.

W Grupie A6 zrzeszeni są: Aena (Hiszpania), DFS (Niemcy), ENAV (Włochy), NATS (Wielka Brytania) i NORACON (Austria, Norwegia, Estonia, Finlandia, Irlandia, Szwecja i Dania). M
imo powiększenia liczby członków Grupa A6 zachowała swoją oryginalną nazwę, która stała się przez kilka ostatnich lat faktyczną marką.

PAŻP uczestniczy w ramach Grupy A6 we wszystkich wspólnych przedsięwzięciach:

  • przygotowanie do uczestnictwa w nowym programie badawczo-rozwojowym SJU – SESAR 2020;
  • SESAR Deployment Manager;
  • ubieganie się o finanse unijne (INEA) do realizacji wspólnych projektów.
Jednocześnie PAŻP reprezentuje w Grupie A6 konsorcjum polsko-litewsko-czesko-słowackie B4, przygotowujące się do złożenia oferty uczestnictwa w programie SESAR 2020.

Celem objęcia koordynacją wszystkich dostawców służb żeglugi powietrznej kandydujących do SESAR Joint Undertaking, Grupa A6 będzie współpracowała także ze szwajcarskim SkyGuide, tworząc Grupę A6+.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie