O'Leary chce Wielkiej Brytanii w Unii

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
22 września 2015 15:34
1 komentarz
Michael O'Leary będzie uczestniczył w kampanii zachęcającej Brytyjczyków do głosowania za pozostaniem w Unii Europejskiej w przyszłorocznym referendum. Szef Ryanaira jest krytyczny wobec wspólnoty, ale uważa, że Brexit byłby szkodliwy.
Reklama
- Jako największa linia lotnicza w Irlandii planujemy być bardzo aktywni w przyszłorocznym referendum dotyczącym członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Czasami przedstawiciele biznesu nie lubią angażować się w kampanie i politykę, ale my nie jesteśmy tacy wstydliwi - powiedział Michael O'Leary podczas przemówienia na gali Brytyjsko-Irlandzkiej Izby Handlowej.

Według O'Leary'ego pozostanie Wielkiej Brytanii we wspólnocie jest kluczowe dla jej dalszego rozwoju gospodarczego. Potrzebuje tego też Irlandia.

Szef Ryanaira podkreślił, że Wielka Brytania jest dziś głosem rozsądku w Unii Europejskiej. Podkreślił, że gdyby nie stanowisko Londynu, które równoważy pomysły krajów z kontynentu, wspólnota funkcjonowałaby o wiele gorzej. O'Leary przypomniał, że aktywne zaangażowanie przedsiębiorców w kampanię za pozostaniem Szkocji w Wielkiej Brytanii pomogło zwolennikom takiego rozwiązania.

- Unia Europejska zasługuje na dużo krytyki. Jestem jednym z ludzi w tym kraju, których Unia często torturowała. Ale mimo to wspólny rynek jest absolutnie kluczem dla dalszego sukcesu gospodarczego Irlandii i Wielkiej Brytanii - podkreślił O'Leary.

Referendum dotyczące członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej jest jedną z obietnic wyborczych konserwatystów. Ma się ono odbyć najpóźniej w 2017 r., ale prawdopodobnie nastąpi to wcześniej.

Całe przemówienie Michaela O'Leary'ego możecie obejrzeć poniżej lub pod tym linkiem.

Ostatnie komentarze

gość_fa213 2015-09-23 14:32   
gość_fa213 - Profil gość_fa213
Ten pan wypracował sobie taki wizerunek, że jak on coś zasugeruje, to z całą pewnością cała Wielka Brytania tak postąpi - żenada...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N