×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


O'Leary chce Wielkiej Brytanii w Unii


Michael O'Leary będzie uczestniczył w kampanii zachęcającej Brytyjczyków do głosowania za pozostaniem w Unii Europejskiej w przyszłorocznym referendum. Szef Ryanaira jest krytyczny wobec wspólnoty, ale uważa, że Brexit byłby szkodliwy.


- Jako największa linia lotnicza w Irlandii planujemy być bardzo aktywni w przyszłorocznym referendum dotyczącym członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Czasami przedstawiciele biznesu nie lubią angażować się w kampanie i politykę, ale my nie jesteśmy tacy wstydliwi - powiedział Michael O'Leary podczas przemówienia na gali Brytyjsko-Irlandzkiej Izby Handlowej. 

Według O'Leary'ego pozostanie Wielkiej Brytanii we wspólnocie jest kluczowe dla jej dalszego rozwoju gospodarczego. Potrzebuje tego też Irlandia. 

Szef Ryanaira podkreślił, że Wielka Brytania jest dziś głosem rozsądku w Unii Europejskiej. Podkreślił, że gdyby nie stanowisko Londynu, które równoważy pomysły krajów z kontynentu, wspólnota funkcjonowałaby o wiele gorzej. O'Leary przypomniał, że aktywne zaangażowanie przedsiębiorców w kampanię za pozostaniem Szkocji w Wielkiej Brytanii pomogło zwolennikom takiego rozwiązania. 

- Unia Europejska zasługuje na dużo krytyki. Jestem jednym z ludzi w tym kraju, których Unia często torturowała. Ale mimo to wspólny rynek jest absolutnie kluczem dla dalszego sukcesu gospodarczego Irlandii i Wielkiej Brytanii - podkreślił O'Leary.

Referendum dotyczące członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej jest jedną z obietnic wyborczych konserwatystów. Ma się ono odbyć najpóźniej w 2017 r., ale prawdopodobnie nastąpi to wcześniej. 

Całe przemówienie Michaela O'Leary'ego możecie obejrzeć poniżej lub pod tym linkiem.
gość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie