×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS bez zmian w sierpniu


Skandynawskie linie lotnicze SAS przewiozły w sierpniu br. 2,4 mln pasażerów - o zaledwie 0,1 proc. więcej niż rok temu. Ruch regularny spadł aż o 1,1 proc., a wypełnienie o 0,7 pkt. proc.


SAS w przeciwieństwie do wielu europejskich linii nie zaliczy tego lata do rekordowych pod względem ruchu. Przewoźnik zmniejszył oferowanie o 0,3 proc. w ujęciu rocznym, ale ruch mierzony wskaźnikiem RPK zmalał o 1,1 proc. Średnio w każdym samolocie zajętych było 80,5 proc. miejsc. 

Ruch na trasach międzykontynentalnych, pomimo wzrostu oferowania o 1 proc., spadł aż o 1,8 proc., a wskaźnik wypełnienia utrzymał się powyżej 90 proc. Na trasach europejskich oferowanie spadło aż o 2,3 proc., a ruch tylko o 0,6 proc. Oferowanie wzrosło na trasach krajowych w Skandynawii (o 3,8 proc.), głównie ze względu na rozwój siatki połączeń w Szwecji. Mimo to ruch w tym segmencie spadł o 1,2 proc.

Przewoźnik znacznie poprawił jednak wskaźniki finansowe - yield i PASK po korekcie o wahania kursów walut wzrosły odpowiednio o 9,4 i 9,9 proc. Nominalnie wskaźniki te zanotowały dwucyfrową dynamikę. 

gość_39388 - Profil
gość_39388
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie