×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków coraz bliżej decyzji o nowym pasie


Są trzy propozycje budowy nowego pasa lub remontu istniejącego w Krakowie - donosi portal LoveKraków.pl. Według tego źródła najbardziej prawdopodobna jest koncepcja budowy nowej drogi startowej nieprzecinającej istniejącej.


Rzeczniczka prasowa lotniska w Krakowie na razie ucina wszystkie komentarze.

- Jest kilka wariantów nowej drogi startowej. O wyborze ostatecznego zdecydują organy właścicielskie spółki. Informacje są objęte tajemnicą spółki. Po decyzji organów właścicielskich przedstawimy szczegółowe dane. Do tego czasu wszelkie publikacje są spekulacjami - wyjaśnia w mailu przysłanym do Pasazer.com Urszula Podraza.

Według LoveKraków.pl rozważane są jeszcze trzy warianty. Najbardziej prawdopodobna jest budowa nowej drogi startowej. Miałaby ona być niemal równoległa do istniejącej, z nieznacznym odchyleniem (nieco bardziej w osi północ-południe). Nowa droga nie będzie jednak przecinać starej, przez co podczas budowy będzie mniej ograniczeń operacyjnych.

//www.pasazer.com/img/images/normal/krk,pas,startowy,pbozyk.jpg
Podraza przyznaje, że remont istniejącej drogi startowej wymagałby zamknięcia lotniska prawdopodobnie nawet na kilka miesięcy. 

Droga startowa krakowskiego lotniska jest już mocno wyeksploatowana i wymaga albo gruntownej przebudowy (a nie tylko modernizacji), albo zakończenia wykorzystywania do startów i lądowań.

Spółka zarządzająca lotniskiem w Krakowie należy do PPL (76,19 proc. udziałów), samorządu województwa małopolskiego (22,73 proc.), miasta Krakowa (1,04 proc.) i gminy Zabierzów (0,04 proc.).

Fot. Piotr Bożykgość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie