5 zdjęć z... Nagoi

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
19 września 2015 12:55
1 komentarz
Nagoja urzeka swoim pięknem i nowoczesnością. Mimo swojej wielkości jest zarazem bardzo spokojnym i kameralnym miastem. Zapraszamy na 5 zdjęć z... Nagoi.
Reklama
Nagoja (Nagoya-shi) jest czwartym co do wielkości miastem w Japonii oraz stolicą prefektury Aichi, w regionie Chūbu. W mieście tym znajduje się także największy port w Japonii. Całą aglomerację Nagoi zamieszkuje około 9 mln ludzi.

Nagoya początkowo była to wieś rybacka. Od 1 października 1889 r. posiada status miasta. Nagoja została niemal całkowicie zniszczona podczas II wojny światowej, ale obecnie jest jednym z najnowocześniejszych miast kraju.

Do Nagoi możemy dotrzeć z Polski m.in. liniami Finnair, które latają na lotnisko Chubu Centrair International Airport Nagoya. Możemy także wybrać rejs z Helsinek do nieco dalszej Osaki, a w dalszą podróż wybrać się pociągiem.

1. Nagoya Tower góruje nad miastem

//www.pasazer.com/img/images/normal/nagoja,5zdjec,pbozyk6.jpg
W Parku Centralnym w dzielnicy Naka znajduje się wieża telewizyjna. Posiada ona dwie platformy obserwacyjne położone na wysokości 30 i 100 metrów. Warto dodać, że jest to najstarsza ze wszystkich wież telewizyjnych w Japonii, została zbudowana w 1954 roku. Wieża jest wzorowana na słynnej paryskiej wieży Eiffla i jest najbardziej charakterystycznym elementem architektonicznych Nagoi.

2. Zamek Nagoya Jo

//www.pasazer.com/img/images/normal/nagoja,5zdjec,pbozyk3.jpg

Zamek Nagoya Jo ma wewnątrz sześć kondygnacji, a jego wysokość wynosi 56 metrów (licząc kamienną podmurówkę). Pierwszy budynek został wzniesiony w 1525 r. przez Imagawa Ujichikę. W trakcie jednego z nalotów alianckich, pod sam koniec wojny, w maju 1945 r. zamek spłonął. Jednak udało się z niego uratować sporą część kolekcji malarstwa. Jego rekonstrukcja została zakończona dopiero w 1959 r.

3. Park na ulicy

//www.pasazer.com/img/images/normal/nagoja,5zdjec,pbozyk8.jpg
Jak sama nazwa wskazuje Central Park to park w samym centrum miasta. Znajduje się on na jednej z głównych arterii miasta Hisaya Odori. Park zajmuje pas pomiędzy dwoma pasami drogi na odcinku dwóch kilometrów, a jego szerokość to 60 metrów.

4. Gęsta zabudowa

//www.pasazer.com/img/images/normal/nagoja,5zdjec,pbozyk2.jpg
Marunouchi to jedna z najbardziej zamieszkanych i uczęszczanych dzielnic Nagoi. Znajduje się tu wiele bloków mieszkalnych, hoteli i restauracji. Bliskość Central Parku, metra i głównego dworca kolejowego gwarantuje szybkie i wygodne dotarcie do innych części miasta.

5. Mode Gakuen Spiral Towers

//www.pasazer.com/img/images/normal/nagoja,5zdjec,pbozyk1.jpg
Bardzo ciekawym i wartym zobaczenia budynkiem jest także Mode Gakuen Spiral Towers. Jest to 170-metrowy, 36-piętrowy wieżowiec w kształcie spirali. Budynek jest domem dla trzech szkół zawodowych: Nagoya Mode Gakuen, HAL Nagoya i Nagoya Isen.

fot. Piotr Bożyk

Materiał powstał we współpracy z liniami Finnair i Japan Airlines.
The article was created in cooperation with
Finnair & Japan Airlines.

Ostatnie komentarze

usuniety 2015-09-22 08:09   
usuniety - Profil usuniety
Będąc w Nagoi polecam krótką wycieczkę do miasta Okazaki, miejsca urodzin Szoguna Tokugawy. Jesta tam piękny park, jedno z najlepszych miejsc w Japonii do podziwiania kwitnącej wiśni. Z kolei w kierunku gór można wybrać się do przepięknego miasta Hida-Takayama. Takayama słynie z najlepszych w Japonii cieśli, to właśnie oni zbudowali Kyoto czy Nikko. Samo miasto jest przepiękne, pełne wspaniałych świątyń.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy