×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Miasto Rzeszów chce odkupić lotnisko


Władze Rzeszowa są zainteresowane wejściem do spółki zarządzającej lotniskiem w Jasionce - informują lokalne nowiny24. Mogą odkupić udziały od samorządu województwa lub PPL-u, ale muszą znacznie podwyższyć ofertę.


Lotnisko w Jasionce jest własnością Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego (54,35 proc. udziałów) i PPL. Miasto do tej pory nie angażowało się w spółkę, choć poprzez kontrakty na promocję finansowało część działalności lotniska. 

Prezydent Rzeszowa zapowiedział jednak, że teraz miasto jest gotowe odkupić część udziałów. 

Władze województwa na razie nie odnoszą się do tej propozycji, bo czekają na formalną ofertę. 

Bardziej prawdopodobne wydaje się jednak odkupienie udziałów od PPL, mniejszościowego udziałowca lotniska w Jasionce. Państwowe przedsiębiorstwo deklarowało już, że chce się pozbywać udziałów w portach regionalnych, a zainteresowanie miasta jest dobrą okazją do sprzedaży.

Cała sprawa może się jednak rozbić o pieniądze. Według nowin24, miasto jest gotowe wyłożyć 1,7 mln zł - tyle, ile zaplanowało na kontrakt z lotniskiem na promocję. Taka kwota wystarczyłaby na zakup jedynie... 0,3 proc. akcji spółki. Kapitał zakładowy Jasionki wynosi bowiem 484,6 mln zł. 

Według źródeł cytowanych przez nowiny24, miasto musiałoby wyłożyć co najmniej 100 mln zł, by któryś z akcjonariuszy był zainteresowany sprzedażą swoich udziałów. Mniejszy pakiet miałby też niewielki sens, bo nie dałby Rzeszowowi możliwości wpływania na działalność lotniska.

By odkupić cały pakiet akcji PPL, Rzeszów musiałby wyłożyć ponad 220 mln zł.gość_baff2 - Profil
gość_baff2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie