LOT Cargo: Współpraca z JAL Cargo

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
17 września 2015 14:26
4 komentarze
Firma LOT Cargo podpisała dziś (17.9) umowę z Japan Airlines (JAL) Cargo, które od teraz jest odpowiedzialne za sprzedaż powierzchni cargo w Dreamlinerach LOT-u oraz za ich obsługę na tokijskim lotnisku Narita.
Reklama
Tzw. porozumienie GSA (General Sales Agreement) zostało podpisane w siedzibie PLL LOT. Dzięki niemu JAL Cargo będzie reprezentować LOT Cargo w Japonii w oferowaniu powierzchni cargo w Dreamlinerach LOT-u. JAL Cargo będzie także obsługiwać fracht z samolotów PLL LOT na tokijskim lotnisku Narita. Obie linie będą również oferować wzajemnie powierzchnie frachtowe na innych obsługiwanych przez siebie trasach.

- Już za kilka miesięcy LOT zaoferuje najszybszą i najbardziej efektywną podróż między Japonią a Nową Europą nie tylko pasażerom. To ogromna szansa także dla przedsiębiorców, którzy od stycznia dużo łatwiej i sprawniej będą mogli przesyłać swoje towary między portami lotniczymi w Japonii i Centralnej Europie. Już dziś eksport towarów z Japonii do Polski osiąga 1,1 mlda import przekracza 1,5 mld euro rocznie - powiedział Mariusz Kuczek, dyrektor biura LOT Cargo.

Posiadanie silnego partnera w Japonii gwarantuje Polskim Liniom Lotniczym LOT oraz LOT Cargo zdobycie ważnej pozycji na tym rosnącym rynku. Warto dodać, że JAL Cargo to jedno z największych przedsiębiorstw tego typu w Japonii.

- To ogromny potencjał. Tym bardziej cieszymy się, mogąc rozpocząć współpracę z tak renomowanymi doświadczonym partnerem jak JAL Cargo. Rozpoczynając współpracę z JAL Cargo chcemy dostarczenia dla naszych klientów usług przewozu cargo lotniczego na najwyższym poziomie oraz spodziewamy się optymalizacji wielu łańcuchów dostaw u naszych partnerów logistycznych - dodał Kuczek.

//www.pasazer.com/img/images/normal/jal,lot,konfa,cargo,waw6.jpg
- To wielki zaszczyt ogłosić, że Japan Airlines (JAL) zostały przedstawicielem LOT Cargo w Japonii. Jesteśmy przekonani, że wykorzystując szeroką siatkę sprzedaży i doświadczenie swoich pracowników JAL może zapewnić w tym zakresie najlepsze usługi. Bezpośrednie połączenie z lotniska Narita do Warszawy pozwala nam również dotrzeć do tej części Europy ze wspólną ofertą. Już od dziś możemy zapewnić sprawny transport ładunków lotniczych pomiędzy klientami w wielu regionach, do których latają obie linie. To na pewno także wsparcie gospodarek obu krajów. Wspólnie dążymy do zaspokojenia różnorodnych potrzeb logistycznych naszych klientów - skomentował Tsuyoshi Yamamura, dyrektor generalny JAL Cargo.

Jednak zanim nastąpiła ceremonia podpisania umowy, przedstawiciele JAL Cargo oraz dziennikarze udali się na prezentację LS Airport Services oraz Terminala Cargo na Lotnisku Chopina.

//www.pasazer.com/img/images/normal/jal,lot,konfa,cargo,waw3.jpg
Spotkanie poprowadził Jerzy Schwarz, dyrektor działu cargo LS Airport Services.

//www.pasazer.com/img/images/normal/jal,lot,konfa,cargo,waw4.jpg
Po prezentacji wszyscy zgromadzeni obejrzeli Terminal Cargo od wewnątrz jak i na zewnątrz tuż przy części operacyjnej lotniska.

//www.pasazer.com/img/images/normal/jal,lot,konfa,cargo,waw2.jpg
Fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_a96cf 2015-09-18 08:32   
gość_a96cf - Profil gość_a96cf
Czyżby Grupa LOT zaczęła małymi kroczkami wycofywać się ze *A i przechodziła do 1W?
gość_136af 2015-09-17 19:16   
gość_136af - Profil gość_136af
Nie ma czasami planów któraś ze stron latać z Katowic do Japonii bo kiedyś w wywiadzie z rzecznikiem Katowickiego lotniska było coś mówione o zainteresowaniu linii cargo z Japonii do lotów między tymi lotniskami ???
gość_f5db8 2015-09-17 18:52   
gość_f5db8 - Profil gość_f5db8
gość_867d4: Pana Mikosza w LOT już nie ma, tak więc krytyki od Pana Serafina też już pewnie nie będzie :P
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N