×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Chopina: Najpopularniejsze kierunki w sierpniu


W minionym miesiącu ranking najpopularniejszych kierunków z Lotniska Chopina pozostał niezmieniony. W ruchu rozkładowym ciągle bezkonkurencyjny jest Londyn (Heathrow, Gatwick, Luton) z 82 tys. podróżnych i wzrostem o 17,9 proc. W połączeniach czarterowych króluje Antalya (35 tys., +17,6 proc.).


Wśród połączeń regularnych nieustanny powodzeniem cieszy się także Paryż, do którego poleciało 48,8 tys. osób (+7,8 proc.). W bieżącym sezonie letnim z głównego warszawskiego lotniska polecieć można do trzech portów obsługujących stołeczną aglomerację francuską: Charlesa de Gaulle'a (CDG), Orly oraz Beauvais-Tillé.

W pierwszej trójce znalazł się także Frankfurt (42,6 tys., +8,7 proc.), a tuż za podium - Amsterdam (blisko 35,3 tys., -2,5 proc.).

Największą dynamikę wzrostową zanotowały jednak połączenia do Brukseli (Zaventem i Charleroi). Do belgijskiej stolicy poleciało aż o 65,0 proc. pasażerów więcej niż w sierpniu ub. r. (34 tys.).

Odwrócony został spadkowy trend na niektórych rejsach krajowych. Szczególnie widoczne jest to w przypadku Krakowa, gdzie wzrost wyniósł 10 proc. (blisko 30 tys. odprawionych). Powoli straty odrabia trasa do Gdańska, z której skorzystało 25,7 tys. osób (+1,1 proc.).

Pierwszą dziesiątkę zamykają połączenia do: Monachium (25,5 tys., +10,5 proc.), Nowego Jorku (JFK, 23,3 tys., -5,0 proc.) oraz Moskwy (Szeremietiewo, ok. 21,5 tys., +5,1 proc.).

W ruchu czarterowym ciągle najpopularniejsza jest Antalya. Poleciało do niej 35 tys. wczasowiczów (+17,6 proc.). Dalej uplasowały się greckie wyspy: Kreta (Heraklion, blisko 16,5 tys., +26,4 proc.) i Rodos (ok. 16 tys., +5,7 proc.).

Największą dynamikę wzrostu wykazała trasa do bułgarskiego Burgas. Ten znany kurort stał się kierunkiem dla blisko 15,5 tys. podróżnych notując tym samym wzrost o 44,9 proc. w stosunku do sierpnia ub.r. Równie szybko rozwijały się połączenia na Korfu (ok. 11 tys., +44,5 proc.) oraz Zakyntos (11,3 tys., +37,9 proc.).

Zwraca uwagę, że z comiesięcznego zestawienia wypadły kierunki w Egipcie i Tunezji.gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie