LOT organizuje kolejną aukcję bagaży

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
17 września 2015 08:00
LOT po raz drugi organizuje aukcję zagubionych bagaży, wózków dziecięcych oraz innych pozostawionych przedmiotów z, które przez ponad dwa lata nie zostały odebrane przez właścicieli. Licytacja tym razem odbędzie się on-line.
Reklama

Wszystkie walizki są pełne, ale LOT nie ujawnia, co w nich jest. Licytujący dopiero po wygraniu aukcji będą mogli sprawdzić zawartość torby.

Licytacja odbędzie się na stronie internetowej LOT-u. By przystąpić do licytacji, należy wpłacić 10 zł. Aukcja potrwa do 23 września.

- Ta niewiadoma sprawia, że cała akcja jest tak intrygująca. Każdy na swój sposób ocenia, jaką wartość może mieć, to co jest w środku walizki. Jedni patrzą na stopień jej zużycia, inni na zabezpieczenia. Po sukcesie pierwszej aukcji postanowiliśmy cyklicznie organizować takie licytacje. Zainteresowanie poprzednią aukcją przerosło nasze oczekiwania. Okazało się, że walizki mogą skrywać naprawdę cenne przedmioty - mówi Karina Legawiec, dyrektor biura dodatkowych przychodów PLL LOT.

W tej odsłonie na chętnych czekają też inne przedmioty znalezione na pokładzie samolotów oraz 19 wózków dziecięcych. Waga bagaży waha się od 5 do 22 kilogramów.

Wszystkie przedmioty zostaną podzielone na trzy kategorie, by zasugerować potencjalnym nabywcom, jakie cechy miał ich poprzedni właściciel. Dzięki temu nowi posiadacze, będą mogli łatwiej oszacować zawartość walizek. Zwycięzcy otrzymają wygrane przedmioty z dostawą do domu.

Bagaże, które trafią na tę licytację są przechowywane przez LOT od 2013 r. Z przepisów wynika, że linie lotnicza powinna przechowywać bagaże przez okres dwóch lat. Po tym czasie można je zutylizować lub sprzedać. Z licytowanych bagaży zostały usunięte produkty spożywcze oraz alkohol, a także inne przedmioty, których posiadanie jest zabronione. Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie airkiosk.lot.com.

Każdy bagaż lotniczy zagubiony lub pozostawiony przez pasażera trafia do Międzynarodowego Systemu Poszukiwania Bagażu. Po 5 dniach, jeżeli nie udaje się od razu ustalić właściciela, bagaż zostaje przekazany do Centralnego Biura Poszukiwania Bagażu głównego przewoźnika na danym lotnisku. W przypadku LOT-u jest to Warszawa. Dlatego też bagaże znajdujące się w magazynie mogą należeć nie tylko do pasażerów polskiego przewoźnika. Każdego dnia, przez cały okres przechowywania, trwa bieżący monitoring, czy ktoś z pasażerów na całym świecie nie poszukuje swojego bagażu.

LOT po raz pierwszy w Polsce zorganizował taką aukcję wiosną 2014 r. Obywała się ona wówczas na żywo w siedzibie LOT-u i okazała się dużym sukcesem. Zlicytowano wtedy ponad pół tony bagażu.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama