LOT redukuje siatkę połączeń

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
17 sierpnia 2008 12:41
22 komentarzy
Reklama

Polskie Linie Lotnicze LOT zawieszą połączenia na trasie Warszawa - Hanower oraz Warszawa - Kaliningrad. Ostatnie rejsy na powyższych trasach odbędą się 25 października - wynika z systemu rezerwacyjnego linii.

Na początku sierpnia LOT ogłosił 130 milionów złotych straty operacyjnej oraz przedstawił program naprawczy, w którym zapowiedział likwidację najmniej rentownych połączeń.

Od początku roku PLL LOT zlikwidowały połączenia na trasie Wrocław - Bruksela oraz Gdańsk - Hamburg. Szumnie zapowiadane pierwsze połączenie krajowe z pominięciem stolicy: Gdańsk - Kraków nie doczekało nawet inauguracyjnego lotu. Tuż przed Olimpiadą PLL LOT podjął również decyzję o likwidacji rejsów do Pekinu.

Anna Żuchlińska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
humbak 2008-08-18 13:24   
humbak - Profil humbak
szumny: Ale to dobrze, bedzie nowy przewoznik na polskim niebie. Poza tym LOT moze zrobic cs z KDAvia. I bedzie, ze on tez lata.
szumny 2008-08-18 13:17   
szumny - Profil szumny
Stenus: Nie musi ale patrząc pod kątem biznesu jest to bardzo ważne miejsce w Rosji i myślę że KD Avia będzie chciało wypełnić tę lukę.
katowiczan 2008-08-18 13:09   
katowiczan - Profil katowiczan
Nie, nie musi, ale LOT w ostatnim czasie zamknął sporo połączeń, a nie otworzył chyba żadnego, więc tendencja nie jest najlepsza.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama