×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Waimea zbuduje terminal cargo w Rzeszowie


Prywatna firma Waimea zainwestuje 25 mln zł w budowę terminala cargo na lotnisku w Rzeszowie. Jego przepustowość ma wynosić od 15 do 20 tys. ton - ponad 20-krotnie więcej niż w tej chwili wynosi ruch cargo w Jasionce.


Waimea Holding buduje także park logistyczny na granicy z Ukrainą, w Korczowej. Na obydwie inwestycje razem spółka planuje wydać 150 mln zł. 

W terminalu cargo na lotnisku w Rzeszowie spółka chce obsługiwać m.in. przesyłki wartościowe, niebezpieczne, szybko psujące się i o nietypowych gabarytach. Terminal będzie miał powierzchnię ponad 5 tys. m kw. Znajdą się w niej m.in. urządzenia do prześwietlania przesyłek oraz magazyny i chłodnie. Budowa terminalu ma ruszyć na początku przyszłego roku, a zakończy się w III kwartale. 

W całym 2014 r. rzeszowskie lotnisko obsłużyło jedynie 805 ton cargo - wynika z raportu Pasazer.com. Według przedstawicieli lotniska w okresie od stycznia do sierpnia br. ruch cargo wyniósł już 2,8 tys. ton.gość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie