×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Sierpniowe statystyki Brukseli i Charleroi


Na głównym brukselskim lotnisku (Zaventem) odprawiono w ubiegłym miesiącu ponad 2,42 mln pasażerów. To oznacza wzrost o 4,1 proc. w stosunku do tożsamego miesiąca ub. r. W tym samym czasie w Brussels South Charleroi Airport obsłużono ok. 735 tys. osób (+7 proc.).


Wzrosty w Brukseli-Zaventem nie były tak duże jak w lipcu br. głównie ze względu na prace remontowe na drodze startowej 25L/07R. Wpłynęło to nieco na ograniczenie ruchu lotniczego. Z tego powodu liczba operacji pozostała praktycznie niezmieniona w stosunku do sierpnia 2014 r. (21 tys., +0,7 proc.).

Mimo to, port lotniczy notuje stałe wzrosty ilości odprawianego cargo. Dotyczy to przede wszystkim segmentu full freighter (11,1 tys. ton), w którym zwyżka osiągnęła aż 34,9 proc. To głównie efekt operacji linii Ethiopian Airlines, których nie było jeszcze w sierpniu ub. roku. Spadła za to o 4,4 proc. ilość frachtu przewożona samolotami pasażerskimi (11,3 tys.).

Drugie lotnisko obsługujące stołeczną belgijską aglomerację - w Charleroi - odprawiło w ubiegłym miesiącu blisko 735 tys. podróżnych. To więcej o 8 proc. r.d.r.

W sierpniu, podobnie jak i w lipcu, najbardziej popularnymi kierunkami były: Warszawa (Lotnisko Chopina i Modlin), Budapeszt, Madryt, Rzym (Ciampino) i Bukareszt.

Od początku roku w Brussels South Charleroi Airport największe wzrosty notują przewoźnicy czarterowi (+112 proc.). Linie tradycyjne też radzą sobie bardzo dobrze. Szczególnie zwraca uwagę Pegasus z 60-proc. zwyżką oraz Wizz Air z 21 proc. wzrostu.gość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie