×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Blisko 90 proc. zajętych miejsc w samolotach AF-KLM


W minionym miesiącu średnie wypełnienie samolotów AF-KLM wyniosło 89,9 proc. (+0,8 pkt proc.). Jeszcze lepiej pod tym względem wypadła Transavia (92,7 proc., -0,1 pkt proc.). Łącznie, w ramach całej grupy w sierpniu maszyny latały z 90,1 proc. zajętych miejsc.


W ubiegłym miesiącu linie AF i KLM przewiozły łącznie 7,3 mln pasażerów (+1 proc.). Najwięcej osób podróżowało na rejsach krótkiego i średniego zasięgu - 4,81 mln. Liczba ta nie zmieniła się od ubiegłego roku. W tym segmencie zmalało jednak oferowanie (ASK) o 1,8 proc. i ruch (RPK) o 0,7 proc. Wzrosło za to wypełnienie maszyn o 0,9 pkt proc. (84,9 proc.).

Na połączeniach dalekiego zasięgu poleciało ponad 2,5 mln podróżnych. To o 2,9 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Największe potoki pasażerów wygenerowały tradycyjnie połączenia do Ameryki Północnej - 791 tys. (+1,8 proc.) przy średnim wypełnieniu samolotów rzędu 90,6 proc. (+0,9 pkt proc.). Następne w zestawieniu znalazły się trasy w rejon Azji Pacyficznej, na których poleciało 621 tys. (+3,1 pkt proc.). One także miały największy współczynnik load factor (LF) - 93,4 proc. (+1,2 pkt proc.).

Najszybciej rozwijają się jednak połączenia do Ameryki Łacińskiej (278 tys., +7,1 proc.) oraz do Afryki i na Bliski Wschód (520 tys., +4,2 proc.).

W minionym miesiącu linie Air France i KLM przewiozły 759 tonokilometrów frachtu lotniczego i poczty. To wynik gorszy od ubiegłorocznego o 8,9 proc.

Z usług niskokosztowej Transavii skorzystało natomiast pona 1,38 mln pasażerów.gość_d5575 - Profil
gość_d5575
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie