Celejewski: LOT nie rozwinie połączeń regionalnych

Jarosław Wiedzm - Profil Jarosław Wiedzm
10 września 2015 21:25
32 komentarzy
Przegląd prasy:
– Najważniejszym zadaniem LOT-u jest konsolidacja wokół wzmocnienia roli Lotniska Chopina – mówił podczas debaty na temat kierunków rozwoju polskiego rynku lotniczego p. o. prezesa PLL LOT Marcin Celejewski - czytamy na rynekinfrastruktury.pl.
Reklama
Powyższy materiał pochodzi z "Rynek Infrastruktury", czytaj cały artykuł » Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułów zamieszczanych w przeglądzie prasy. Niniejszy materiał stanowi jedynie krótkie omówienie artykułu. Pod streszczeniem zamieszczony został link, pod którym znajduje się pełny artykuł.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
krzysiekl 2015-09-14 14:01   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@misiok

tak.
podałem nawet przykłady połączeń KTW-LHR.
Lot wypada co najmniej dwa razy dłużej niż Lufthansa (oraz prawie dwa razy drożej).
(co prawda jest to o ok 1/4 dalej jednak nie powinno mieć aż takiego wpływu).

Nie mniej na tej trasie nie widzę powodu by latać czymś innym niż Wizzair chyba, ze komuś akurat Heathrow _znacznie_ bardziej pasuje (ja zawsze jechałem na północ od Londynu więc Luton był ok).

Połączenie bezpośrednie to zawsze duży plus, Wizzair oferuje trzy dziennie: w takiej sytuacji dla regiony istnienie LOTu ma mniejsze znaczenie i może jest w rzeczywistości przydatny tylko Warszawie?
Oczywiście sa jeszcze inne kierunki, ale tam też mozna robić podobną analizę...

w końcu nie tylko kierunki emigracyjne są obsługiwane przez LCC.
Na Sardynię tez leciałem LCC i było ok.
Cena niska, dopłata do miejsca przy wyjściu awaryjnym też niska, na lotnisku w Cardif wieźli nas w kilka osób oddzielnym autobusem.
misiok 2015-09-14 13:36   
misiok - Profil misiok
@gość_7c8b0
1. Nie wiem ile razy leciałeś na trasie Katowice-Warszawa, mnie się to parę razy przytrafiło i jakoś nie widziałem wolnych miejsc, a wielokrotnie musiałem korzystać z IC, bo nie dało się kupić biletu na przelot.
2. Dla mnie dojazd na lotnisko do Pyrzowic to koło 25 min. a na dworzec PKP do Katowic około 20 min., więc pewnie powtarzasz to co przeczytałeś od pieniaczy na forum (nie żebym coś miał do Krakowa czy Warszawy, ale podaj mi czas dojazdu w godzinach szczytu z Nowej Huty do Balic, albo z Białołęki na Okęcie).
3. Nie kwestionuję ceny przelotu do Szczecina, ale podaj jeszcze czas tego przelotu i okaże się, że taniej i szybciej jest pojechać samochodem.

@krzysiekl, Kelo
1. Moim zdaniem nie jest problemem to, że LOT lata z Warszawy, a jedynie to, że połączenia z portów regionalnych są w mizernej ilości i w takich godzinach, że wymuszają długie oczekiwanie na kolejny lot. Hub trzeba rozwijać, bo to ma sens ekonomiczny, ale przy takim skomunikowaniu z regionami to faktycznie robi się linia dla Mazowsza.
2. Nie widzę jednak powodu dla którego LOT korzystając z przejętych z Eurolotu maszyn nie mógłby rozwijać połączeń między regionami. Skoro FR może latać z Krakowa do Gdańska i mu się to opłaca (argument przez kogoś podniesiony, że ich na to stać to wierutna bzdura, bo oni akurat dokładnie liczą pieniądze), to nie ma powodu, żeby LOT nie mógł latać właśnie z Katowic czy Wrocławia do Gdańska, czy też z Krakowa do Szczecina.

@gość_5783d
Może i fajna by to była wizja, ale nie można zapomnieć, że kierunki emigracyjne obsługują tanie linie i bicie się o tego samego pasażera przez LOT i LCC nie skończyłoby się chyba niczym dobrym i dla jednych i dla drugich.2.
gość_f5db8 2015-09-14 12:29   
gość_f5db8 - Profil gość_f5db8
gość_e9110: Pierwsze- kasa z publicznych pieniędzy poszła na ratowanie LOTu, a nie idzie cały czas. Drugie- zobacz, że poziom życia czy zarobki w Skandynawii są nieporównywalnie większe niż w Polsce, więc SAS znajdzie z regionów klientów P2P jak da cenę powyżej kosztów (jakby u nas miały być krajówki po kilkaset złotych, to zaraz wszyscy by krytykowali. Zresztą, już była krytyka w tej sprawie nieraz). Po trzecie- spójrz na wyniki finansowe SAS- od rozpoczęcia "restrukturyzacji" dalej jadą na stratach (a przynajmniej tak było chyba do 2013, nie wiem jak teraz).
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N