Thai AirAsia ogłasza otwarcie piętej bazy w Tajlandii

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
09 września 2015 14:16
Thai AirAsia ogłosiła otwarcie piątej bazy w Tajlandii. Będzie ona ulokowana na lotnisku U-Tapao oddalonym o 140 km na wschód od Bangkoku. Port ten obsługuje znane z pięknych plaż okolice Pattaya, dlatego pod taką nazwą funkcjonuje w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.
Reklama

Nowa baza ma ruszyć pod koniec września br. W pierwszej fazie przewoźnik otworzy dwa połączenia do chińskich miast: Nanningu (w poniedziałki, środy, piątki i niedziele) oraz Nanchangu (we wtorki, czwartki i soboty). Motywacją takiego posunięcia jest duży ruch turystyczny do popularnych w okolicach Pattaya kurortów. W najbliższym czasie mają być ogłoszone także trasy krajowe.

Port lotniczy U-Tapao (IATA: UTP) służył przede wszystkim jako baza wojskowa. Jednak władze podjęły decyzję o udostępnieniu go dla ruchu cywilnego, ze względu właśnie na ruch turystyczny do plaż w tym rejonie. Obecnie z lotniska operują Bangkok Airways (na Koh Samui oraz Phuket) a także malezyjski oddział AirAsia (do Kuala Lumpur). Thai AirAsia oferowała stąd loty do Hangzhou, ale w chwili pisania niniejszego artykułu nie były one dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

Docelowo, przewoźnik chce zbazować w U-Tapao dwa airbusy A320.

Jak podaje Air Transport World Thai AirAsia jest najbardziej dochodowym oddziałem AirAsia. Obecne bazy w Tajlandii znajdują się w: Bangkoku-Don Mueang, Krabi, Phuket oraz Chiang Mai.

Fot. Mirosław Pachowicz

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama