×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair: Liczba pasażerów w sierpniu wzrosła o 8,9 proc.


W sierpniu br. z usług linii Finnair skorzystało 960 tys. pasażerów. To wynik lepszy od ubiegłorocznego o 8,7 proc. Największy wzrost zanotowano na trasach krajowych: +23,0 proc. (147,9 tys. odprawionych).


Średnie oferowanie (ASK) w minionym miesiącu (w odniesieniu do sierpnia 2014 r.) wzrosło o 1,6 proc. Ruch (RPK) z kolei zwiększył się o 3,3 proc. Wypełnienie maszyn wyniosło 86,3 proc. i było wyższe o 1,5 pkt proc. (r.d.r.). Punktualność  wykonywanych operacji lotniczych wyniosła z kolei 91,9 proc.

Najwięcej pasażerów przewieziono na trasach europejskich: 619,8 tys. (+8,8 proc.) przy średniej zajętości miejsc rzędu 79,5 proc. (+1,7 proc.).

Dobre dane płyną także ze statystyk połączeń transatlantyckich. Ruch (RPK) na nich zwiększył się o 29,7 proc. W związku z tym przybyło także pasażerów. W sierpniu za ocean poleciało 30,1 tys. osób (+27,4 proc.). W każdym samolocie operującym na tych trasach wykorzystanych było 90 proc. dostępnych miejsc (-0,9 pkt proc.).

Od pewnego czasu spadki notują za to połączenia Finnaira do Azji. To efekt wycofania z oferty bezpośrednich połączeń do Hanoi w bieżącym sezonie letnim. W sierpniu na połączeniach na ten kontynent odprawiono 162,2 tys. osób, a zatem o 4,2 proc. mniej niż w tym samym miesiącu rok temu. W skali roku do Azji poleciało ok. 1,135 mln pasażerów, tj. o 1,6 proc. mniej.

W segmencie przewozów towarowych Finnair odprawił w ubiegłym miesiącu niespełna 11,4 tys. ton frachtu lotniczego i poczty. To wynik gorszy od ubiegłorocznego sierpnia o 10,3 proc.gość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie