×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Welcome AS obsłuży zimowe czartery LOT-u


W sezonie zimowym 2015/2016 Welcome Airport Services zajmie się obsługą naziemną czarterów PLL LOT na Lotnisku Chopina w Warszawie. Należąca do PPL firma zajmie się przygotowaniem boeingów 787 Dreamliner.


Od października 2015 r. do marca 2016 r. Welcome Airport Services obsłuży ponad 120 operacji charterowych wykonywanych samolotami boeing 787 Dreamliner. 

- Jest to kolejny krok we współpracy Welcome z naszym narodowym przewoźnikiem, wielkie wyróżnienie, ale i wyzwanie dla naszej firmy - skomentował Ludomir Handzel, prezes Welcome Airport Services. - Czujemy się wyróżnieni, że PLL LOT zaufał Welcome Airport Services. To także ocena standardu naszych usług.

Do tej pory obsługą naziemną czarterów LOT-u, podobnie jak wszystkich połączeń regularnych tej spółki w Warszawie, zajmowała się firma LS Airport Services (dawniej LOT Services, wydzielona z LOT-u). Jak wynika z nieoficjalnych informacji Pasazer.com, LOT od dawna szukał sposobu na zmniejszenie uzależnienia od LS AS na Lotnisku Chopina.

Firma Welcome Airport Services powstała w efekcie konsolidacji spółek Warsaw Airport Services (WAS) oraz WAS-KRK Airport Services (LHC). W 2013 r. proces konsolidacji został zakończony, a do Welcome Airport Services włączone zostały spółki z portów lotniczych w Gdańsku (GDN Airport Services), Poznaniu (POZ Airport Services) oraz Szczecinie (SZZ Airport Services). 100 proc. jej udziałów należy do PPL.gość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie