×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Chińska grupa CEFC kupuje udziały w Travel Service


Chińska grupa CEFC podpisała w sobotę (5.9) umowę o strategicznym partnerstwie z czeskim Travel Service. CEFC kupiła 10 proc. akcji tej linii, a do końca przyszłego roku chce łącznie przejąć aż 49,92 proc. udziałów czeskiego przewoźnika.


Zgodnie z umową CEFC początkowo zakupi 10 proc. udziałów w Travel Service. Dzięki tej transakcji środki trwałe linii wzrosną o 1 miliard koron czeskich (156 mln złotych).

Kolejną inwestycją CEFC będzie przejęcie następnych 39,92 procent udziałów w czeskiej linii. Ma to nastąpić pod koniec tego roku lub w połowie przyszłego. Trzecim i ostatnim krokiem będzie podniesienie kapitału zakładowego Travel Service. CEFC uważa inwestycję w Travela za wielką szansę dla rozwoju swojej działalności w Europie.

CEFC (Shanghai) Group to firma prowadząca i zarządzająca projektami energetyki i handlu źródłami energii oraz substancji chemicznych. Główna siedziba firmy znajduje się w Szanghaju w Chinach. CEFC (Shanghai) Group jest spółką zależną China CEFC Energy Company Limited.

- CEFC jest dla nas idealnym i silnym partnerem finansowym i strategicznym. Inwestycja ta pozwoli nam na dalszy intensywny rozwój naszej firmy z potencjałem stworzenia Travel Service jako najsilniejszego przewoźnika lotniczego w Europie Środkowej i Wschodniej - powiedział Jiří Šimáně, szef rady nadzorczej Travel Service.

Travel Service jest liderem przewozów czarterowych w Czechach, na Słowacji, Węgrzech oraz posiada znaczący udział na polskim rynku. Kilka lat temu wyprzedził także w liczbie przewożonych pasażerów rodzimą linię Czech Airlines.

//www.pasazer.com/img/images/normal/travelservice,b737800,wawPB_1.jpg
Warto dodać, że Travel Service pod koniec 2013 r. został oficjalnie drugim co do wielkości akcjonariuszem Czech Airlines (CSA) kupując 34 proc. udziałów. Transakcje wtedy przeprowadził Korean Air, który zakupił 34 proc. akcji CSA za około 53 mln koron czeskich (8 mln złotych). Jednak koreański przewoźnik nie ujawnił ceny za jaką Travel Service kupił udziały od niego. Po sfinalizowaniu transakcji, na którą musiała wyrazić zgodę Komisja Europejska, czeski Aeroholding zachował jeszcze 19,74 proc. udziałów w Czech Airlines, a pozostałe 2,26 proc. pozostało w rękach firmy ubezpieczeniowej Ceska Pojistovna.

Przewoźnicy współpracują także na innej płaszczyźnie. Dokładnie od połowy czerwca 2014 obowiązuje umowa code-share Travel Service i Czech Airlines

Obecnie czeski przewoźnik posiada we flocie 36 boeingów B737: dwa B737-700, 34 B737-800NG oraz jednego B737-900ER. Jest to liczba wszystkich maszyn latających w spółkach Travel Service i Smartwings wraz z samolotami w spółkach zależnych Travel Service Polska, Travel Service Slovakia oraz Travel Service Hungary. Linia oczekuje na dostawę ośmiu samolotów: jednego B737-800NG oraz siedmiu B737 MAX 8 (w tym leasing 4 od GECAS).

Fot. Piotr Bożykgość_763e4 - Profil
gość_763e4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie