easyJet: Kolejny miesiąc dużego wzrostu w ruchu pasażerskim

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
05 września 2015 08:21
W sierpniu easyJet drugi raz w historii pokonało barierę 7 mln obsłużonych pasażerów w ciągu miesiąca. Wynik 7,06 mln był lepszy od ubiegłorocznego o 6,8 proc. Rekordowo wysokie było także wypełnienie samolotów sięgając poziomu 94,4 proc. (+0,2 pkt proc.).
Reklama
Znacznie poprawiają się także prognozy finansowe na koniec okresu rozliczeniowego, który w przypadku easyJet przypada 30 września br. Przewiduje się że wynik finansowy linii przed opodatkowaniem wyniesie w granicach 675-700 mln funtów brytyjskich zysku. Pierwotnie zakładano, że rezultat będzie oscylował wokół 620-660 mln funtów.

Tak dobre wyniki udało się osiągnąć mimo nieoczekiwanych ograniczeń sieciowych (głównie przez pożar lotniska Rzym-Fiumicino) oraz jednorazowej wpłaty 8 mln funtów naliczonej przez Eurocontrol. Wyższe były także koszty związane z wyjątkowo dużym ruchem pasażerskim. Mimo to, przychody szybko i znacząco zrekompensowały większość kosztów. Nie bez znaczenia pozostały także niskie ceny paliw oraz w miarę przewidywalne kursy głównych walut.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N