×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet: Kolejny miesiąc dużego wzrostu w ruchu pasażerskim


W sierpniu easyJet drugi raz w historii pokonało barierę 7 mln obsłużonych pasażerów w ciągu miesiąca. Wynik 7,06 mln był lepszy od ubiegłorocznego o 6,8 proc. Rekordowo wysokie było także wypełnienie samolotów sięgając poziomu 94,4 proc. (+0,2 pkt proc.).Znacznie poprawiają się także prognozy finansowe na koniec okresu rozliczeniowego, który w przypadku easyJet przypada 30 września br. Przewiduje się że wynik finansowy linii przed opodatkowaniem wyniesie w granicach 675-700 mln funtów brytyjskich zysku. Pierwotnie zakładano, że rezultat będzie oscylował wokół 620-660 mln funtów.

Tak dobre wyniki udało się osiągnąć mimo nieoczekiwanych ograniczeń sieciowych (głównie przez pożar lotniska Rzym-Fiumicino) oraz jednorazowej wpłaty 8 mln funtów naliczonej przez Eurocontrol. Wyższe były także koszty związane z wyjątkowo dużym ruchem pasażerskim. Mimo to, przychody szybko i znacząco zrekompensowały większość kosztów. Nie bez znaczenia pozostały także niskie ceny paliw oraz w miarę przewidywalne kursy głównych walut.gość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie