×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wzrosło wypełnienie samolotów airberlin


airberlin kontynuuje wzrostowy trend statystyk wypełnienia samolotów. W sierpniu br. było ono rekordowo wysokie i osiągnęło poziom 90,9 proc. (+1,5 pkt proc.). Także w ujęciu całorocznym (a więc od stycznia) zanotowano średni jego wzrost o 0,8 pkt proc. (84,5 proc.).


- Ta pozytywna tendencja wskazuje, że jesteśmy na dobrej drodze w podejmowanych przez nas działaniach restrukturyzacyjnych. Ważne jest teraz, aby utrzymać stabilne wykorzystanie naszych możliwości przewozowych także w najbliższych miesiącach. Dalej będziemy dążyć także do redukcji naszych kosztów. Wdrożenie światowej klasy systemów zarządzania przychodami staje się naszym motorem do działania. Wierzymy, że jego wyniki uwidocznią się w rezultatach drugiego półrocza - mówi Stefan Pichler, prezes airberlin.

W sierpniu liczba obsłużonych przez linię pasażerów spadła o 4,2 proc. do poziomu niecałych 3,33 mln. Od początku roku z usług przewoźnika skorzystało natomiast ponad 20,6 mln osób (-4,0 proc.).

Miniony miesiąc to także zmniejszenie oferowania (ASK) o 6,1 proc. oraz ruchu (RPK) o 4,4 proc.gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie