×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Small Planet ponownie poleci z Kambodży


Po sezonie letnim w Europie czarterowa linia Small Planet Airlines (SPA) będzie kontynuowała działalność na innych kontynentach. W listopadzie cztery samoloty z polskiej spółki SPA będą latały z Kambodży na trasach do Chin i Korei Południowej.

W sierpniu br. Small Planet Airlines podpisało 5 letnią umowę o współpracy z azjatyckim przewoźnikiem Sky Angkor (Skywings Asia Airlines) z Kambodży. Zgodnie z umową przez  5 lat w okresach zimowych Small Planet Airlines będzie bazowała część swojej floty w Azji. Od listopada 2015 r. do marca 2016 r. cztery samoloty airbus A320 będą przewozić turystów m.in. na trasach z Siem Reap do kilku miast w Chinach i Korei Południowej.

- W nadchodzącą zimę zbazujemy w Kambodży cztery nasze samoloty airbus A320, wykorzystując tym samym efekt odwrotnej sezonowości pomiędzy Europą a Azją. Po okresie zimowym samoloty wrócą do nas do Europy, gdzie będą standardowo wykorzystywane w okresie letnim. To nasz największy kontrakt w historii SPA na wykorzystanie naszych samolotów poza kontynentem europejskim, który idealnie pasuje do naszej strategii maksymalizacji wykorzystania floty w okresach zimowych - powiedział Jaroslaw Jeschke, prezes Small Planet Airlines w Polsce.

Siem Reap to jeden z najczęściej odwiedzanych ośrodków turystycznych w Azji. Turystów szczególnie przyciąga tu unikalny kompleks świątynny Angkor. Szacuje się, że samoloty firmy wykonają ponad 1000 lotów i przewiozą około 200 tys. turystów.


- Współpracę ze Small Planet Airlines rozpoczęliśmy rok temu nieprzypadkowo. Oceniliśmy doświadczenie firmy w Azji i zrozumienie przez jej pracowników specyfiki rynku w tym regionie. Niezwykle istotne jest to, aby nasi partnerzy oferowali elastyczne warunki współpracy oraz samoloty i załogi odpowiadające wysokim standardom technicznym. Rok temu współpraca zakończyła się sukcesem dlatego będziemy ją kontynuować w kolejnych sezonach - powiedział Mak Rady, dyrektor Sky Wings Asia.

W ubiegłym roku firma Small Planet Airlines współpracowała z Bhutan Airlines i przewoziła pasażerów z Bangkoku (Tajlandia) do Paro (Bhutan). Według linii loty z Bhutanu były pierwszą próbą umocnienia pozycji firmy na rynku azjatyckim. Współpraca była udana, a linia zgromadziła wiele cennych doświadczeń dotyczących rynku turystycznego w Azji.

Fot. Piotr Bożykgość_f116a - Profil
gość_f116a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie