SWISS: Sam wydrukuj zawieszkę bagażową

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
02 września 2015 10:39
Od 1 września br. SWISS umożliwi pasażerom wylatującym z Zurychu wydrukowanie zawieszek bagażowych już w trakcie odprawy internetowej. Dzięki temu możliwe będzie w pełni samodzielne nadanie walizek.
Reklama

Jednocześnie każdy pasażer będzie mógł wygenerować cztery zawieszki. Będą one drukowane w na kartkach papieru formatu A4, które będzie należało złożyć wedle instrukcji. Na lotnisku z kolei będzie można bezpłatnie pobrać specjalną plastikową obwolutę, w którą trzeba tylko włożyć przygotowany wydruk i następnie przyczepić do bagażu. Obwoluty będzie można dostać w każdym biurze SWISS. Będzie je także można wykorzystać wiele razy.

Walizki będą przyjmowane w punktach samoobsługowych oraz przy tradycyjnych stanowiskach "baggage drop".

Do każdej wygenerowanej zawieszki pasażer otrzyma także potwierdzenie nadania bagażu, które będzie należało zatrzymać aż do odbioru walizki w porcie docelowym.

W chwili obecnej nowa funkcja dostępna jest na wszystkie wyloty obsługiwane przez SWISS z Zurychu (także z ewentualną przesiadką). Niestety jeszcze nie obowiązuje na rejsy oferowane w formule code-share. Wyjątkiem są loty przylotowe z Nowego Jorku JFK oraz Moskwy, które także objęte są nowym rozwiązaniem.

Warto także zaznaczyć, że wszystkie obostrzenia a także limity czasowe nadania obowiązują bez zmian.

Całkowicie samodzielna odprawa bagażu została już wdrożona na lotach z Genewy 18 sierpnia 2015 i cieszy się sporą popularnością.
Tagi
swiss

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama