×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SWISS: Sam wydrukuj zawieszkę bagażową


Od 1 września br. SWISS umożliwi pasażerom wylatującym z Zurychu wydrukowanie zawieszek bagażowych już w trakcie odprawy internetowej. Dzięki temu możliwe będzie w pełni samodzielne nadanie walizek.


Jednocześnie każdy pasażer będzie mógł wygenerować cztery zawieszki. Będą one drukowane w na kartkach papieru formatu A4, które będzie należało złożyć wedle instrukcji. Na lotnisku z kolei będzie można bezpłatnie pobrać specjalną plastikową obwolutę, w którą trzeba tylko włożyć  przygotowany wydruk i następnie przyczepić do bagażu. Obwoluty będzie można dostać w każdym biurze SWISS. Będzie je także można wykorzystać wiele razy.

Walizki będą przyjmowane w punktach samoobsługowych oraz przy tradycyjnych stanowiskach "baggage drop".

Do każdej wygenerowanej zawieszki pasażer otrzyma także potwierdzenie nadania bagażu, które będzie należało zatrzymać aż do odbioru walizki w porcie docelowym.

W chwili obecnej nowa funkcja dostępna jest na wszystkie wyloty obsługiwane przez SWISS z Zurychu (także z ewentualną przesiadką). Niestety jeszcze nie obowiązuje na rejsy oferowane w formule code-share.  Wyjątkiem są loty przylotowe z Nowego Jorku JFK oraz Moskwy, które także objęte są nowym rozwiązaniem.

Warto także zaznaczyć, że wszystkie obostrzenia a także limity czasowe nadania obowiązują bez zmian.

Całkowicie samodzielna odprawa bagażu została już wdrożona na lotach z Genewy 18 sierpnia 2015 i cieszy się sporą popularnością.gość_abd20 - Profil
gość_abd20
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie