×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Marcin Celejewski p.o. prezesa LOT-u


Dotychczasowy członek zarządu LOT-u ds. handlowych został pełniącym obowiązki prezesa tej spółki. Konkurs na stałego prezesa zostanie rozpisany zapewne dopiero po wyborach.


Celejewski zastąpi Sebastiana Mikosza, który w połowie sierpnia złożył rezygnację. Jako powód podał przeciągające się rozmowy Ministerstwa Skarbu Państwa z zainteresowanym inwestorem, funduszem Indigo Partners. Według Mikosza zwłoka ta grozi wystraszeniem inwestora, a bez prywatnego kapitału spółka nie będzie mogła się rozwijać. 

Nowy p.o. prezesa LOT-u zapewne będzie kontynuował strategię spółki i nie wprowadzi większych zmian. Rada nadzorcza zadecydowała o powołaniu teraz tylko p.o. prezesa, a z konkursem na stałego szefa spółki poczeka. Prawdopodobnie - choć nikt tego oficjalnie nie potwierdza - do czasu po wyborach.

Celejewski dołączył do zarządu LOT-u w kwietniu br. Poprzednim jego pracodawcą była spółka PKP Intercity. Od sierpnia 2012 r. był członkiem zarządu, a po odwołaniu prezesa Janusza Malinowskiego w styczniu 2014 r. objął stanowisko prezesa zarządu. Za jego kadencji m.in. wdrożone zostały pociągi kategorii Express Intercity Premium, czyli Pendolino. Po roku pracy, czyli w styczniu 2015 r., Celejewski został na własną prośbę odwołany ze stanowiska, ale pozostawał w zarządzie PKP Intercity. 

Przed rozpoczęciem pracy w PKP Intercity Celejewski był dyrektorem sprzedaży i marketingu w firmie logistycznej Fiege.


Od grudnia 2008 r. do grudnia 2010 r. nowy członek zarządu LOT-u pracował dla Qatar Executive, czyli oddziału Qatar Airways zajmującego się przewozem VIP-ów. Przez blisko dwa lata budował i zarządzał międzynarodowymi strukturami sprzedaży, dystrybucją oraz relacjami biznes-biznes (B2B) i biznes-klienci (B2C) w krajach Zatoki Perskiej, Europy oraz Dalekiego Wschodu. 

Praca w Locie to dla Celejewskiego nie nowość, bo był już zatrudniony przez narodowego przewoźnika w latach 1999-2008. Zaczynał w 1999 roku jako analityk w dziale strategii LOT-u, następnie przez cztery lata był dyrektorem biura w Hiszpanii i Portugalii. Od 2007 roku jako dyrektor siatki połączeń był odpowiedzialny za stworzenie strategicznego planu rozwoju siatki LOT-u. 

Teraz Celejewski będzie odpowiedzialny między innymi za budowanie długoterminowej strategii handlowej w związku z planowanym intensywnym rozwojem LOT-u od 2016 r., a także dalszy rozwój kanałów sprzedaży i dystrybucji w Polsce oraz na świecie. 

Marcin Celejewski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie Strategiczne. gość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie