Marcin Celejewski p.o. prezesa LOT-u

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
31 sierpnia 2015 20:07
13 komentarzy
Dotychczasowy członek zarządu LOT-u ds. handlowych został pełniącym obowiązki prezesa tej spółki. Konkurs na stałego prezesa zostanie rozpisany zapewne dopiero po wyborach.
Reklama
Celejewski zastąpi Sebastiana Mikosza, który w połowie sierpnia złożył rezygnację. Jako powód podał przeciągające się rozmowy Ministerstwa Skarbu Państwa z zainteresowanym inwestorem, funduszem Indigo Partners. Według Mikosza zwłoka ta grozi wystraszeniem inwestora, a bez prywatnego kapitału spółka nie będzie mogła się rozwijać.

Nowy p.o. prezesa LOT-u zapewne będzie kontynuował strategię spółki i nie wprowadzi większych zmian. Rada nadzorcza zadecydowała o powołaniu teraz tylko p.o. prezesa, a z konkursem na stałego szefa spółki poczeka. Prawdopodobnie - choć nikt tego oficjalnie nie potwierdza - do czasu po wyborach.

Celejewski dołączył do zarządu LOT-u w kwietniu br. Poprzednim jego pracodawcą była spółka PKP Intercity. Od sierpnia 2012 r. był członkiem zarządu, a po odwołaniu prezesa Janusza Malinowskiego w styczniu 2014 r. objął stanowisko prezesa zarządu. Za jego kadencji m.in. wdrożone zostały pociągi kategorii Express Intercity Premium, czyli Pendolino. Po roku pracy, czyli w styczniu 2015 r., Celejewski został na własną prośbę odwołany ze stanowiska, ale pozostawał w zarządzie PKP Intercity.

Przed rozpoczęciem pracy w PKP Intercity Celejewski był dyrektorem sprzedaży i marketingu w firmie logistycznej Fiege.


Od grudnia 2008 r. do grudnia 2010 r. nowy członek zarządu LOT-u pracował dla Qatar Executive, czyli oddziału Qatar Airways zajmującego się przewozem VIP-ów. Przez blisko dwa lata budował i zarządzał międzynarodowymi strukturami sprzedaży, dystrybucją oraz relacjami biznes-biznes (B2B) i biznes-klienci (B2C) w krajach Zatoki Perskiej, Europy oraz Dalekiego Wschodu.

Praca w Locie to dla Celejewskiego nie nowość, bo był już zatrudniony przez narodowego przewoźnika w latach 1999-2008. Zaczynał w 1999 roku jako analityk w dziale strategii LOT-u, następnie przez cztery lata był dyrektorem biura w Hiszpanii i Portugalii. Od 2007 roku jako dyrektor siatki połączeń był odpowiedzialny za stworzenie strategicznego planu rozwoju siatki LOT-u.

Teraz Celejewski będzie odpowiedzialny między innymi za budowanie długoterminowej strategii handlowej w związku z planowanym intensywnym rozwojem LOT-u od 2016 r., a także dalszy rozwój kanałów sprzedaży i dystrybucji w Polsce oraz na świecie.

Marcin Celejewski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie Strategiczne.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_dec1c 2015-09-02 21:11   
gość_dec1c - Profil gość_dec1c
Nowaka mu dajcie i kupią pendolino powietrzne i zegarki!!!!!!!!!!!
gość_9ef86 2015-09-02 14:29   
gość_9ef86 - Profil gość_9ef86
@Affinitor gość przynajmniej pracował w branży, a nie wyciągnięty z kapelusza SM "pasjonat", który prawie do końca nie potrafił rozpoznać typów samolotów, które operowały w jego linii. btw wszak SM to też z zawodu dyrektor :)
adam7691 2015-09-01 11:43   
adam7691 - Profil adam7691
gość_2dcef: tyle tylko, że Celejewski to człowiek PO, tak dobry, że za efektywne wprowadzenie Pendolino nawet PO odstawiło go z IC. Widać, że nie na długo ...

dla mnie przynależność partyjna nie ma żadnego znaczenia, nie mam pojęcia zwolennikiem jakiej partii był (jest) Mikosz, ale uważam, że w ostatnich latach był jedynym który LOT mógł wyprowadzić na prostą, .... ale nie ma się czym martwić Mikosz do LOT wróci... pod warunkiem, że jeszcze będzie LOT
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N